برج میلاد به احترام زمین خاموش می شود

ششمین برج مخابراتی دنیا همزمان با سایر المان های مهم شهری روز ۱۰ فروردین ماه به مدت یک ساعت از ۲۰:۳۰الی ۲۱:۳۰ خاموش می شود. برج میلاد یکی از نخستین المان های مهم شهری است که به طرح «ساعت زمین» پیوست. هدف از این کار حرکت و همکاری جمعی جهانی برای حفاظت از زمین عنوان […]

ششمین برج مخابراتی دنیا همزمان با سایر المان های مهم شهری روز ۱۰ فروردین ماه به مدت یک ساعت از ۲۰:۳۰الی ۲۱:۳۰ خاموش می شود.
برج میلاد یکی از نخستین المان های مهم شهری است که به طرح «ساعت زمین» پیوست. هدف از این کار حرکت و همکاری جمعی جهانی برای حفاظت از زمین عنوان شده است.
صندوق جهانی حیات وحش (World Wildlife Fund) طرح ساعت زمین را از سال ۲۰۰۷ برای نخستین بار در استرالیا اجرا کرد که با استقبال کم نظیر مردم سراسر جهان مواجه شد، به گونه ای که بیش از ۱۲۸ کشور جهان در این طرح مشارکت داشتند.
بر اساس این طرح در آخرین شنبه ماه مارس هر سال به مدت یک ساعت میلیون ها نفر از مردم جهان از ساعت ۲۰:۳۰الی ۲۱:۳۰ با خاموش کردن چراغ های اضافی و با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی، مقابله با تغییرات آب و هوایی و کاهش آلودگی های زیست ‌محیطی به صورت یک حرکت جهانی در طرح شرکت می کنند./ایرنا