ترافیک در جاده هراز سنگین است

سرهنگ علیرضا قدمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: با توجه به اعمال محدودیت های ترافیکی در جاده های مازندران، در محور هراز، حد فاصل لاسم تا امام زاده هاشم، تونل تکاور تا آب اسک، نوا تا پلیس راه بایجان ترافیک سنگین و در باقی مسیرهای این محور پر حجم و […]

سرهنگ علیرضا قدمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: با توجه به اعمال محدودیت های ترافیکی در جاده های مازندران، در محور هراز، حد فاصل لاسم تا امام زاده هاشم، تونل تکاور تا آب اسک، نوا تا پلیس راه بایجان ترافیک سنگین و در باقی مسیرهای این محور پر حجم و کند است.
وی علت ترافیک سنگین در جاده هراز را تعداد زیاد مسافر و همچنین ۲ بانده بودن برخی نقاط این محور عنوان کرد و گفت: در محدوده های چهار بانده ترافیک چندانی دیده نمی شود و تردد روان است.
به گفته او ترافیک در محور کندوان در برخی نقاط پرحجم و کند است اما در مجموع این محور با ترافیکی روان مواجه است.
سرهنگ قدمی از وجود ترافیک پرحجم در بخشی از محور فیروزکوه خبر داد و افزود: ترافیک در این محور در ورودی و خروجی شهر زیرآب و محدوده کارسالار پرحجم است ولی در دیگر مناطق این محور تردد به صورت روان جریان دارد.
وی وضعیت ترافیکی محور کیاسر را هم تا حدودی عادی توصیف کرد و گفت که در این محور تردد خودروها در حد فاصل تاکام تا شهر ساری پرحجم است ولی در سایر نقاط ترافیک روان و عادی است.
کندوان، هراز و فیروزکوه سه محور اصلی ارتباط مازندران با پایتخت و غرب کشور است و محور کیاسر هم ارتباط این استان را با سمنان برقرار می کند. این محور در عین حال یکی از مهم ترین مسیرهای گردشگری مازندران به شمار می رود.

** توصیه های پلیسی برای امنیت بیشتر
فرمانده پلیس راه مازندران با بیان اینکه به دلیل پایان دور نخست تعطیلات نوروز و آغاز دور دیگر تعطیلات، همزمان در هر ۲ مسیر رفت و برگشت جاده های استان شاهدترافیک پرحجم هستیم .
وی گفت: به دلیل حجم بالای تردد، رانندگان باید توجه بیشتری داشته باشند و از اقدام به رانندگی پر خطر خودداری نمایند.
سرهنگ قدمی افزود: بر این اساس در ساعات بعد از ظهر امروز و امشب، شاهد بار ترافیکی سنگین در محور های مواصلاتی مازندران خواهیم بود که لازم است رانندگان و مسافران نکات ایمنی را با جدیت بیشتر رعایت کنند.
وی از رانندگان خواست تا با خواب آلودگی رانندگی نکنند و به هیچ عنوان از کناره خاکی جاده ها ادامه مسیر ندهند و ضوابط راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.
سرهنگ قدمی تعجیل در رسیدن به مقصد و رانندگی هنگام خستگی و خواب آلودگی را دو علت مهم وقوع سوانح رانندگی در جاده های کشور برشمرد و گفت: متاسفانه رانندگی با چشم های خواب آلوده صبح امروز در جاده هراز سه قربانی گرفت.
وی توضیح داد: خواب آلودگی راننده یک دستگاه پراید سبب برخوردش با یک دستگاه کامیون شد که درجریان آن سه نفر هم زخمی شدند.
فرمانده پلیس راه مازندران گفت: نکات جزئی اما مهم از جمله حرکت در خط مستقیم و پشت سر هم خودروها سبب می شود تا ترافیک روان شود ولی متاسفانه گاهی برخی از رانندگان با تعجیل از خط مستقیم خارج می شوند و حتی از کناره خاکی جاده حرکت می کنند که این کار نه تنها خطرآفرین است ، بلکه گاهی سبب قفل شدن ترافیک می شود.
سرهنگ قدمی از رانندگان خواست تا در همه حال بویژه هنگام مواجه شدن با ترافیک سنگین با آرامش رانندگی کنند.
هوای شهرها و محورهای مواصلاتی استان مازندران هم اکنون صاف و در برخی مناطق نیمه ابری است.
حدود ۱۱۰کیلومتر از مسیرجاده ارتباطی هراز از آمل به تهران در حوزه استحفاظی مازندران واقع شده است.
حدود نیمی از مسیر حدود ۱۷۰ کیلومتری جاده کرج – چالوس جزو حوزه استحفاظی شهرستان چالوس است./ایرنا