یادمان جان باختگان سیل شیراز در دروازه قرآن

آیین گرامیداشت یاد جانباختگان سیل شیراز شامگاه پنجشنبه با حضور چشمگیر مردم شیراز و جمعی از مسافران نوروزی ترتیب یافت ، مردم شیراز در این اجتماع خودجوش یکبار دیگر همبستگی و مهمانوازی خود را نشان دادند. دروازه قران شیراز میعادگاه قربانیان این حادثه در این مراسم شاهد حضور مردمی بود که با قرائت فاتحه و […]

آیین گرامیداشت یاد جانباختگان سیل شیراز شامگاه پنجشنبه با حضور چشمگیر مردم شیراز و جمعی از مسافران نوروزی ترتیب یافت ، مردم شیراز در این اجتماع خودجوش یکبار دیگر همبستگی و مهمانوازی خود را نشان دادند.
دروازه قران شیراز میعادگاه قربانیان این حادثه در این مراسم شاهد حضور مردمی بود که با قرائت فاتحه و بجا آوردن آیین عزا داری و سرود های حماسی جلوه خاصی به این نماد تاریخی شیراز داده بودند.
‘شیرازی با غیرت تسلیت، تسلیت ‘ از جمله شعاری بود که مردم در این مراسم سر دادند.
همچنین برخی از مردم با به همراه داشتن پارچه نوشته هایی این حادثه ناگوار را به بازماندگان قربانیان سیل شیراز تسلیت گفتند.
شماری از جوانان نیز با نواختن سنج و دمام به عزا داری پرداختند.
ایثارگری شیرازی و یکپارچگی تمام سازمان ها و نهاد ها برای کمک به هموطنان آسیب دیده یکبار دیگر آوازه مهمان وازی مردم شیراز را به رخ جهانیان کشاند.
آستان قدسی حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) نیز پنجشنبه با حضور اقشار مختلف مردم شاهد برگزاری آیین گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان حادثه سیل شیراز بود.
بارش شدید باران در روزهای پنجم و ششم فروردین منجر به وقوع سیل در مناطقی از شهر شیراز شد. پنجم فروردین ماه، سیل دروازه قرآن ۱۹ کشته، ۱۰۷ مصدوم و خسارات مادی بسیاری به خودروهای در حال عبور برجای گذاشت.
ششم فروردین ماه نیز مناطق پایین دست رودخانه خشک شیراز و مجاور این رودخانه با مشکل آبگرفتگی منازل و معابر روبرو شدند./ایرنا