بیش از ۲۲ هزار نفر از خدمات بیمارستان صحرایی بهره مند شدند

سردارسرتیپ دوم پاسدار «احمد اخوان» به حضور مستمر و جهادی یگان های بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در مناطق سیلزده شمال کشور اشاره کرد و اظهارداشت: خدمات متنوع و گوناگونی در روزهای اخیر ارائه شده و در این بیمارستان صحرایی همه تخصص‌ها و خدمات مورد نیاز مردم منطقه تامین شده است. وی افزود: در این […]

سردارسرتیپ دوم پاسدار «احمد اخوان» به حضور مستمر و جهادی یگان های بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در مناطق سیلزده شمال کشور اشاره کرد و اظهارداشت: خدمات متنوع و گوناگونی در روزهای اخیر ارائه شده و در این بیمارستان صحرایی همه تخصص‌ها و خدمات مورد نیاز مردم منطقه تامین شده است.
وی افزود: در این بیمارستان تخصص‌های مورد نیاز مردم منطقه مانند زنان، قلب، عفونی و ارتوپدی و بخش هایی مانند رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن سیار و ام.‌آر.‌آی نیز راه اندازی شده است.
معاون بهداری نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد: این بیمارستان دارای ۶۰ تخت بستری و آزمایشگاه است و بیش از ۵۵ نفر گروه پزشکی در این بیمارستان خدمات ارائه می‌دهند.
سردار اخوان همچنین گفت: تاکنون بیش از ۲۲ هزار نفر از مردم سیلزده از خدمات بیمارستان صحرایی فوق تخصصی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آق‌قلا بهره مند شدند.
وی اظهارداشت: با توجه به ارائه خدمات مطلوب در این بیمارستان، از امروز مراجعه مردم منطقه به آن افزایش چشمگیری یافته و اندازه چهار روز قبلی بوده است.
معاون بهداری نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد: تا هر زمان که لازم باشد برای خدمت رسانی به مردم عزیز استان های شمالی کشور در منطقه خواهیم ماند و این مهم را وظیفه خود می دانیم.
در پی بارش های شدید که از روزهای پایانی سال گذشته آغاز شد، سیلاب برخی استان های شمالی، جنوبی و جنوب غرب کشور را در برگرفت.
بیشترین آسیب های این پدیده در استان های گلستان و مازندران بوده و در روزهای اخیر عملیات امداد رسانی توسط دستگاه های اجرایی، ارگان های نظامی و نهادهای مدنی و مردم در این ۲ استان ادامه داشته است.
در همین راستا جلسه ستاد بحران کشور با حضور رییس جمهوری و نمایندگان دستگاه ها و نهادهای امداد رسان در تهران برگزار شد و بعد از آن دکتر روحانی برای بازدید از مناطق سیل زده و نحوه کمک رسانی به سیل زدگان به استان های گلستان و مازندران سفر کرد.
همچنین رییس جمهوری برای بررسی روند اقدامات انجام شده برای مواجهه با بروز سیل در خوزستان امروز – جمعه – به این استان سفر کرد./ایرنا