۱٫۷ میلیون مسافر وارد چهارمحال و بختیاری شد

مهرداد جوادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ما تاکید کرد: از ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ تا کنون یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۴۸۸ نفر با حدود ۵۲۵ هزار دستگاه خودرو به چهارمحال و بختیاری وارد شده اند. وی افزود: از این تعداد ۲۷ هزار و ۹۴۷ نفر در مناطق مختلف چهارمحال و […]

مهرداد جوادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ما تاکید کرد: از ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ تا کنون یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۴۸۸ نفر با حدود ۵۲۵ هزار دستگاه خودرو به چهارمحال و بختیاری وارد شده اند.
وی افزود: از این تعداد ۲۷ هزار و ۹۴۷ نفر در مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری اقامت کرده اند.
جوادی تصریح کرد: همچنین از ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ تا هفتم فروردین امسال ۲۷۸ هزار و ۷۴۳ نفر از مراکز تاریخی، تفریحی و توریستی چهارمحال و بختیاری دیدن کردند.
وی یادآور شد: از این تعداد ۶۱ هزار و ۹۴۱ نفر از جاذبه های تاریخی – فرهنگی، ۱۵۱ هزار و ۵۷۲ نفر از جاذبه های طبیعی و ۶۵ هزار و ۲۳۰ نفر از جاذبه های دست ساز چهارمحال و بختیاری دیدن داشته اند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در این مدت ۸۰۱ بازرسی و نظارت از مراکز اقامتی، رستوران ها، مراکز پذیرایی و بین راهی، دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامت موقت شامل کمپ ها، مهمانسراها و خانه های مسافر چهارمحال و بختیاری صورت گرفت.
وی گفت: بیشترین مسافران ورودی به چهارمحال و بختیاری در نوروز امسال از استان های ایلام، لرستان، خوزستان، همدان، تهران، اصفهان، فارس و نوار غربی کشور بوده اند.
چهارمحال و بختیاری بیش از ۸۰۰ اثر تاریخی و طبیعی دارد./ایرنا