حدود سه هزار خانوار سیلزده مازندران کمک بلاعوض گرفتند

حسین خانی نوذری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما مبلغ پرداختی به هر یکی از این خانوارها را ۴۰ میلیون ریال اعلام کرد. وی افزود : با توجه به مصوبه اخیر هیات دولت و افزایش سقف تسهیلات بانکی برای این بخش ، بقیه مبلغ کمک بلاعوض نیز تا سقف تعیین شده به […]

حسین خانی نوذری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما مبلغ پرداختی به هر یکی از این خانوارها را ۴۰ میلیون ریال اعلام کرد.
وی افزود : با توجه به مصوبه اخیر هیات دولت و افزایش سقف تسهیلات بانکی برای این بخش ، بقیه مبلغ کمک بلاعوض نیز تا سقف تعیین شده به این افراد پرداخت می شود .
مدیرکل بنیاد مسکن مازندران درباره پرداخت تسهیلات برای تعمیر واحدهای مسکونی سیلزده نیز گفت : تاکنون ۵۸ واحد مسکونی برای دریافت این تسهیلات به بانک ها معرفی شدند .
وی افزود : براساس مصوبه هیات دولت برای هر واحد مسکونی تعمیراتی نیز تا سقف پنج میلیون تومان کمک بلاعوض و ۱۵ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت داده می شود .
سیلاب اخیر سبب تخریب دستکم ۵۰۰ خانه و آبگرفتگی ۶ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی دیگر و دهها واحد صنعتی و ابنیه راهها ، پل ها ، مزارع کشاورزی و باغ ها، دامداری و مرغداری و دهها مزرعه پرورش ماهی شد.
خانی نوذری همچنین از شروع کار آواربرداری واحدهای مسکونی سیل زدگان خبرداد و افزود : در حال حاضر این نیروها کار آواربرداری را از روستاهای رکنی کلا و تالارپشت شهرستان سیمرغ آغاز کرده اند .
وی تاکید کرد : همچنین برای کمک به سیل زدگان با معرفی بخشداری ها ، بنیاد مسکن پروانه ساخت رایگان صادر می کند .
استاندار مازندران برای باسازی مناطق سیلزده مازندران ستاد ویژه ای را تشکیل داده است که از امروز به صورت رسمی کارش را آغاز کرد.
این ستاد قرار است تا پایان بازسازی مناطق سیلزده و بازگرداندن تمامی مناطق به حالت قبل از سیل فعالیت کند./ایرنا