حضور ۱۰ هزار هوادار در ورزشگاه آزادی

تیم های پرسپولیس و استقلال تهران در چارچوب هفته و بیست و سوم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران و از ساعت ۱۶ امروز (شنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می روند. در حالی که در بیشتر کشورها، بازرسی از هواداران به وسیله دستگاه های الکترونیکی و مکانیزه صورت می گیرد، اما در دیدار […]

تیم های پرسپولیس و استقلال تهران در چارچوب هفته و بیست و سوم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران و از ساعت ۱۶ امروز (شنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می روند.
در حالی که در بیشتر کشورها، بازرسی از هواداران به وسیله دستگاه های الکترونیکی و مکانیزه صورت می گیرد، اما در دیدار حساس شهرآورد که «پیرلوئیجی کولینا» رئیس کمیته داوران فیفا(فدراسیون جهانی فوتبال) در آن حضور دارد، این مهم به روش سنتی و دستی است.
بر این اساس، بازرسی از هواداران برای جلوگیری از ورود اشیاء ممنوعه به ورزشگاه به صورت سنتی و دستی انجام می شود.
بلیت فروشی این دیدار با توجه میزبانی سرخپوشان برعهده باشگاه پرسپولیس است. پیش از این اعلام شده بود که تماشاگران تنها از طریق سامانه فروشی الکترونیک می توانند برای تهیه بلیت اقدام کنند. البته برای این دیدار، کمتر از ظرفیت ورزشگاه بلیت فروخته شده است.
با توجه به سیل اخیر که بیشتر استان های کشور را درنوردید، جمعیت هلال احمر کشور در محل ورودهای ورزشگاه صندوق هایی برای کمک هواداران به مردم سیل زده قرار داده است.
همچنین با توجه به اینکه زمان زیادی تا آغاز این رقابت باقی است، وسایل سرگرمی ورزشی در اطراف ورزشگاه دیده می شود.
درب های ورزشگاه از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه بر روی هواداران باز شد تا تماشاگرانی که بلیت الکترونیکی در اختیار دارند پس از تایید آن، وارد ورزشگاه شوند.
پشت ورودی پارکینگ‌ های ورزشگاه ترافیک نیمه سنگینی وجود دارد. طبق اعلام پلیس راهور در صورت پارک هر خودرویی در محوطه بیرون از ورزشگاه، با ماشین های حمل خودرو به پارکینگ های دیگر منتقل می شود.
هواداران سرخ آبی با پرچم هایی که در دست دارند برای پیروزی تیم محبوب خود شعار می دهند و برای یکدیگر نیز کری می خوانند.
در حالی که حدود ۴ ساعت تا آغاز این دیدار زمان باقی است، حدود ۱۰ هزار نفر بر روی صندلی های خود مستقر شدند و این تعداد رو به افزایش است.
گشت امنیت اخلاقی نیروی انتظامی در اطراف ورزشگاه مستقر شده است. تعدادی از زنان علاقمند به فوتبال قصد ورود به ورزشگاه را داشته اند که از ورود آنها جلوگیری شده است./ایرنا