لغو تعطیلات پرسنل دستگاههای ذیربط تا پایان موج جدید بارندگی

نشست ستاد مدیریت بحران به منظور بررسی آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده و ارزیابی تمهیدات پیش بینی شده برای موج جدید بارندگی ها در نقاط مختلف کشور به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در سالن مدیریت بحران کشور برگزار شد. در این جلسه دستگاه ها و نهادهای ذیربط و همچنین استان‌های مواجه با شرایط بارندگی […]

نشست ستاد مدیریت بحران به منظور بررسی آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده و ارزیابی تمهیدات پیش بینی شده برای موج جدید بارندگی ها در نقاط مختلف کشور به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در سالن مدیریت بحران کشور برگزار شد.
در این جلسه دستگاه ها و نهادهای ذیربط و همچنین استان‌های مواجه با شرایط بارندگی های خطیر، از طریق ویدیو کنفرانس به ارائه گزارش در خصوص آخرین وضعیت آمادگی ها و شرایط جاری پرداختند.
در این نشست، ضمن ارزیابی موج جدید بارندگی ها، تصمیمات لازم برای ارتقای تدابیر و آمادگی های موجود، اتخاذ شد.
به گزارش ایرنا، در پی بارش های شدید که از روزهای پایانی سال گذشته آغاز شد، سیلاب برخی استان های شمالی، جنوبی و جنوب غرب کشور را در برگرفت.
عمده ترین آسیب های این پدیده در دو استان گلستان و مازندران بوده و طی روزهای اخیر عملیات امداد رسانی توسط دستگاه های اجرایی، ارگان های نظامی و نهادهای مدنی و مردم در این دو استان ادامه داشته است.
در همین راستا جلسه ستاد بحران کشور با حضور رئیس جمهوری و نمایندگان دستگاه ها و نهادهای امداد رسان در تهران برگزار شد و بعد از آن رئیس جمهوری برای بازدید از مناطق سیل زده و نحوه کمک رسانی به سیل زدگان به استان های گلستان و مازندران سفر کرد.
رئیس جمهوری همچنین برای بررسی روند اقدامات انجام شده برای مواجهه با بروز سیل در خوزستان به این استان سفر کرد.
وزیر کشور هم با حضور در برخی مناطق سیل زده کشور ضمن تشکر از همه فعالان و تلاشگران برای کمک به آسیب دگان از سیل همچنین رسانه ها بابت اطلاع رسانی در این ایام ،افزود: در ایام نوروز و تعطیلات رسمی که روزنامه ها منتشر نمی شد و بسیاری از رسانه ها و خبرگزاری ها نیز با حداقل نیروهای خود به سر می بردند، اما وجدان کاری و اخلاق حرفه ای باعث شد تا این رسانه ها به همراه فعالان سختکوش در فضای مجازی این خلا را پر کرده و نسبت به اطلاع رسانی سریع و دقیق و صادقانه از منابع و مراجع رسمی اقدام نمایند.
عبدالرضا رحمانی فضلی اقدام این دسته از فعالان رسانه ای را مصداق بارز ایثارگری و فداکاری برای جامعه دانست و تصریح کرد: قطعا بدون فعالیت پرتلاش عرصه رسانه ای امکان تسریع در امدادرسانی و خدمت کردن به مردم از سوی مسئولین و امدادرسانان فراهم نبود.
همزمان با وقوع سیل و طغیان رودخانه ها در مناطق مختلف کشور، اکثر دستگاهها تمانی پرسنل و کارکنان عملیاتی خود را برای کمک به سیل زدگان بسیج کردند. در کنار دستگاهها و نهادهای کشور، اقشار مختلف مردم نیز برای کمک و یاری رسانی به سیل زدگان به کمک آنها شتافتند./ایرنا