بازدید از قلعه تاریخی الموت تا اطلاع بعدی ممنوع شد

حمیده چوبک روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر حجم گسترده بارندگی ها طی روزهای آینده، لغزنده بودن مسیر دسترسی به قلعه تاریخی حسن صباح و لزوم حفظ امنیت گردشگران امکان بازدید عمومی از این سایت تاریخی تا اطلاع ثانوی وجود ندارد. این […]

حمیده چوبک روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر حجم گسترده بارندگی ها طی روزهای آینده، لغزنده بودن مسیر دسترسی به قلعه تاریخی حسن صباح و لزوم حفظ امنیت گردشگران امکان بازدید عمومی از این سایت تاریخی تا اطلاع ثانوی وجود ندارد.
این مسئول فرهنگی اضافه کرد: در صورت مساعد شدن شرایط جوی تاریخ شروع دوباره بازدید قلعه از طریق سایت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین و رسانه های رسمی و معتبر اعلام خواهد شد.
دژ تاریخی حسن صباح واقع در شمال روستای گازرخان منطقه الموت شرقی در سال ۸۱ به شماره ۷۲۵۲ در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.
این اثر تاریخی به سال ۲۲۶ هـ.ق به دست حسن بن زید علوی بنا شده و ششم رجب سال ۴۸۳ به تصرف حسن صباح در آمد و تا زمان سقوط اسماعیلیان ایران به سال ۶۵۴ مرکز فرمانروایی آنان بوده است.
قلعه حسن صباح از پربازدیدترین بناهای تاریخی استان قزوین به شمار می رود./ایرنا