کرمانشاه رتبه چهارم بازدید جاذبه های گردشگری کشور را کسب کرد

امید قادری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: براساس آمارهای رسمی کمیته آمار و اطلاعات ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، در بازه زمانی ۲۹ اسفندماه تا پایان روز ۱۰ فروردین ماه ۹۸، کرمانشاه پس از استان های تهران، فارس و اصفهان رتبه چهارم کشور را از نظر بازدید از اماکن […]

امید قادری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: براساس آمارهای رسمی کمیته آمار و اطلاعات ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، در بازه زمانی ۲۹ اسفندماه تا پایان روز ۱۰ فروردین ماه ۹۸، کرمانشاه پس از استان های تهران، فارس و اصفهان رتبه چهارم کشور را از نظر بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری کسب کرده است.
او ادامه داد: در مدت یاد شده یک میلیون و ۲۶۱ هزار و ۶۸۲ نفر از جاذبه های مختلف گردشگری، تاریخی و طبیعت خدادادی استان کرمانشاه بازدید کرده اند.
قادری اضافه کرد: در این بازه زمانی، ۵۱۴ هزار و ۶۴۲ نفر نیز در اقامتگاه های درنظر گرفته شده تحت نظارت ستاد هماهنگی خدمات سفر و تسهیلات نوروزی شامل هتل ها، هتل آپارتمانها، سکونت گاه های بومی، مدارس، سالن های ورزشی، مراکز اقامتی شهرداری و … در استان کرمانشاه سکونت داشته اند.
به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه، از بین جاذبه های بکر و دیدنی استان کرمانشاه به ترتیب بیشترین بازدید مربوط به محوطه تاریخی فرهنگی تاق بستان، بیستون، غار قوری قلعه، تکیه معاون الملک و معبد آناهیتا بوده است.
در استان کرمانشاه علاوه بر مساجد تاریخی و جاذبه های طبیعی بسیار زیاد و دلنواز ۲ هزار و ۲۵۰ اثر تاریخی ثبت ملی شده نیز وجود دارد که مجموعه تاریخی تاق بستان، محوطه باستانی بیستون، معبد آناهیتا و سنگ نوشته و نقش برجسته آنوبانی نی با چهار هزار و ۸۰۰ سال قدمت در سرپل ذهاب از مهمترین این آثار هستند.
براساس آثار موجود تاریخی، کرمانشاه ۱۰۰ هزار سال قدمت دارد و بخش کوچکی از شاهکارهای خلفت پروردگار را می توان در این استان زیبا به چشم دید.
سال گذشته بیش از ۲ میلیون گردشگر وارد استان کرمانشاه شدند./ایرنا