سیل ۱۰ پل ارتباطی در شهرستان صحنه را تخریب کرد

نورالدین فرزادی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهار داشت: در شهرستان صحنه طی ۲ روز گذشته ۱۲۵ میلی متر بارش به ثبت رسیده که همه مردم و مسئولان شکرگزار نعمت الهی هستیم. فرماندار صحنه ادامه داد: با برنامه ریزی هایی که از قبل انجام شده بود و تدابیری که […]

نورالدین فرزادی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهار داشت: در شهرستان صحنه طی ۲ روز گذشته ۱۲۵ میلی متر بارش به ثبت رسیده که همه مردم و مسئولان شکرگزار نعمت الهی هستیم.
فرماندار صحنه ادامه داد: با برنامه ریزی هایی که از قبل انجام شده بود و تدابیری که ستاد مدیریت بحران صحنه برای مقابله با سیل و خطرات احتمالی آن اتخاذ کرده بود، با هدایت مسیر سیل های اخیر میزان خسارت ها کاهش یافت.
وی با اشاره به وجود رودخانه های گاماسیاب، دینورآب و مریم نگار و حجم آبی که از شهرستان های بالادستی همچون کنگاور و سنقر به این شهرستان اضافه می شود، افزود: حدود ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان دچار آبگرفتگی شده است.
فرزادی پور با اشاره به اینکه به ۳۰۲ واحد مسکونی در روستاها خسارت وارد شده است، افزود: تعداد ۲۰۲ واحد محل جایگاه دام، انبار علوفه و تاسیسات نیز در سیل اخیر دچار خسارت شده اند.
فرماندار صحنه در ادامه گفت: بر اثر رانش کوه و ریزش دیواره منبع آب و بستر خط انتقال، سه شهرک در صحنه با قطعی آب مواجه شدند که به وسیله تانکرهای سیار آب شرب و آب معدنی مشکل مردم را حل کرده ایم.
او اضافه کرد: تلاش می کنیم تمام توان خود را به کار گیریم، امروز جریان آب را برقرار کنیم.
وی در ادامه اظهار داشت: از ۵۳ روستای در معرض سیل تعداد ۴۲ روستا در محاصره آب قرار دارند که به سرعت با ایجاد کانال های انحرافی وارد کار شده ایم و امیدواریم با کاهش بارندگی ها و فروکش کردن آب هرچه زودتر به نتیجه مطلوب برسیم.
فرماندار صحنه با بیان اینکه خسارات وارده باید به سرعت جبران شود، گفت: اگر تمهیدات لازم در نظر گرفته نمی شد وضعیت بدتر از این می شد اما تلاش گسترده مجموعه درگیر در کار از خسارات بیشتر جلوگیری کرد.
شهرستان صحنه در ۶۰ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.
یک سامانه بارشی قوی از یکشنبه شب وارد آسمان استان کرمانشاه شده که سبب آبگرفتگی‌های گسترده در سطح استان و ریزش کوه در برخی محورهای اصلی شده است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا است./ایرنا