خطری از سد دویرج مردم موسیان را تهدید نمی کند

علی پور احمد شامگاه دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ما اظهار داشت: ۲۲۰ میلی متر بارندگی تنها در طول ساعات گذشته در سد دویرج ثبت شده که این میزان بارش از طریق حوزه آبریز سد که در شهرستان آبدانان است، اتفاق افتاد. وی افزود: این بارش ۲ برابر پیش بینی ها بود اما با اقدامات […]

علی پور احمد شامگاه دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ما اظهار داشت: ۲۲۰ میلی متر بارندگی تنها در طول ساعات گذشته در سد دویرج ثبت شده که این میزان بارش از طریق حوزه آبریز سد که در شهرستان آبدانان است، اتفاق افتاد.
وی افزود: این بارش ۲ برابر پیش بینی ها بود اما با اقدامات پیشگیرانه و تخلیه ۳۵ میلیون متر مکعبی آب ذخیره شد پشت سد قبل از بارش ها توانستیم تا حدود زیادی جریان سیلاب را کنترل کنیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام یادآور شد: با تمهیدات اندیشیده شده مشکلی برای سد ایجاد نشد، هم اکنون با فروکش کردن بارش ها سرریز سد نیز در حال کم شدن و رسیدن به وضعیت نرمال است.
پوراحمد ورودی به مخزن و دریاچه سد در پیک ورودی را حدود ۳ هزار متر مکعب بر ثانیه اعلام کرد و گفت: این در حالی است که رها سازی سیلاب ها به رودخانه حدود ۲۰۰ متر مکعب در ثانیه بوده و این امر موجب جلوگیری از هر گونه خسارت به پائین دست شد.
وی با اشاره به برخی شایعات در خصوص تهدید این سد برای مردم بخش موسیان تاکید کرد: وضعیت سد در شرایط طبیعی است و جای هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد./ایرنا