سپاه استان های کرمانشاه و مرکزی معین مناطق سیل زده ایلام شدند

سرهنگ جمال شاکرمی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: بنا بر موافقت رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور مقرر شد از ظرفیت سپاه استان های معین برای خدمت رسانی بیشتر به مناطق سیل زده استان به خصوص بخش ماژین شهرستان دره شهر استفاده شود. وی افزود: سپاه استان ایلام تاکنون خدمات […]

سرهنگ جمال شاکرمی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: بنا بر موافقت رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور مقرر شد از ظرفیت سپاه استان های معین برای خدمت رسانی بیشتر به مناطق سیل زده استان به خصوص بخش ماژین شهرستان دره شهر استفاده شود.
وی افزود: سپاه استان ایلام تاکنون خدمات مختلفی همچون استقرار دستگاه ها و ماشین آلاتی چون لودر، بولدوزر، بیل مکانیکی زنجیری، تانکرهای آبرسانی، نانوایی سیار، بسته های غذایی و بهداشتی به مناطق آسیب زده از سیل از جمله روستای چشم شیر سیروان ارائه کرده است.
شاکرمی یادآور شد: در صورت لزوم گروه های جهادی بسیج و گردان های بیت المقدس نیز ساماندهی و آماده خدمت رسانی به سیل زدگان هستند و در هر نقطه ای از استان احساس نیاز شود سپاه و بسیج استان در آن مناطق با تجهیزات و ادوات استقرار می یابند.
وی تاکید کرد: سپاه های نواحی در همه استان ایلام نیز به منظور خدمات رسانی هرچه بیشتر در آماده باش کامل هستند و برای شهرستان سیروان یک کامیون کمک های مردمی شامل بسته های خوراکی ارسال شده است.
وی افزود: در طی روزهای آینده یک اکیپ پزشکی متشکل از کادر درمانی بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی به منطقه سیروان اعزام می شوند و در صورت اعلام نیاز شهرستان ها سپاه و گروه های جهادی آماده خدمات رسانی هستند.
به گفته شاکرمی توسط سپاه ۲ تا از سیل بندهای مناطق پیچ عاشوری و بانبرز لایروبی و پاک سازی شد و همچنین پل میمه دهلران هم توسط سپاه قرارگاه خاتم و ستاد بحران شهرستان دهلران ترمیم و بازگشایی شد.
وی اظهار داشت: تمام زیست خواب های راهیان نور در دهلران، مهران، قرارگاه امیر به ظرفیت یک هزار و ۵۰۰ نفر آماده اسکان تمام زائران و مسافران و گردشگران نوروزی است.
وی گفت: با توجه به شرایط نامساعد جوی و مسدود بودن راه های دسترسی، امکان پذیرش و سفر کاروان های راهیان نور به مناطق جنگی شرهانی و فکه در شهرستان دهلران امکان پذیر نیست و به قرارگاه مرکزی راهیان نور ابلاغ شده از اعزام کاروان های زیارتی به این یادمان ها تا زمان مساعد شدن شرایط جوی و به سازی راه های دسترسی جلوگیری شود./ایرنا