موج نخست بارش ها ۱۰ میلیارد ریال به آثار تاریخی ایلام خسارت زد

عبدالمالک شنبه زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: در موج بارندگی ها که از ۲ روز پیش آغاز شده بارش‌ها سیل آسا بوده و طبعا خسارت ها هم سنگین تر خواهد بود که کارشناسان امر برای بررسی و تعیین خسارت‌ها به مناطق مختلف استان گسیل شده اند. وی با […]

عبدالمالک شنبه زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: در موج بارندگی ها که از ۲ روز پیش آغاز شده بارش‌ها سیل آسا بوده و طبعا خسارت ها هم سنگین تر خواهد بود که کارشناسان امر برای بررسی و تعیین خسارت‌ها به مناطق مختلف استان گسیل شده اند.
وی با اشاره به شرایط نامساعد جوی از تعطیل شدن موزه های استان ایلام تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: برای جلوگیری از وقوع خطرات و آسیب های احتمالی موزه های استان ایلام تعطیل شدند.
شنبه زاده تاکید کرد: با توجه به شدت بارش ها و مسدود شدن اکثر راه های ارتباطی از گردشگران تقاضامندیم از سفر به مناطق حادثه خیز پرهیز کرده و در حاشیه رودخانه مکان ها اقامت نکنند.
وی در خصوص مسافران در راه مانده شهرستان دره شهر نیز گفت: با توجه به مسدود شدن پل ارتباطی پل دختر با این شهرستان و احتمال حضور مسافران همه مساجد، تکایا، زائرسراها و مدارس آماده پذیرش آنها هستند.
شنبه زاده افزود: شب گذشته ۵۰۰ مسافر در اقامتگاه های دره شهر اسکان یافتند./ایرنا