هلال احمر ایلام به پنج هزار و ۳۳۴ سیل زده امداد رساند

حسین عارفی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این افراد تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی بودند که به آنها امدادرسانی انجام و امروز در منطقه ماژین اقلام غذایی و امدادی مورد نیاز توسط بالگردهای هلال احمر توزیع شد. وی ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام شده امدادگران این جمعیت، […]

حسین عارفی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این افراد تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی بودند که به آنها امدادرسانی انجام و امروز در منطقه ماژین اقلام غذایی و امدادی مورد نیاز توسط بالگردهای هلال احمر توزیع شد.
وی ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام شده امدادگران این جمعیت، مناطق روستایی و عشایری شهرستان های ایلام، دهلران ، سیروان، ملکشاهی، ایوان ، چرداول ، دره شهر، مهران و آبدانان تحت تاثیر باران شدید، سیل و آبگرفتگی قرار گرفته اند.
وی با اشاره به اینکه ۲۵ تیم عملیاتی هلال احمر ایلام با حضور در مناطق آب گرفته شهرستان های دره شهر، ایوان و بدره در حال کمک و امداد رسانی به آسیب دیدگان هستند، افزود: تا امشب تخلیه آب بیش از ۱۳۰ منزل مسکونی و مغازه های این مناطق توسط نیروهای امدادی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۳ هزار نفر از سیل زدگان در کمپ های اسکان اضطراری هلال احمر در سطح استان اسکان اضطراری داده شدند.
وی یادآور شد: عملیات امداد رسانی همچنان توسط نیروهای هلال احمر تا عادی شدن شرایط حاکم بر منطقه ادامه دارد./ایرنا