۴۵ جاده کشور بسته است

اکنون به ‌استثنای محورهای مسدود و ممنوع،‌ سایر محورهای مواصلاتی باز است و رفت و آمد در آنها جریان دارد. محورهای رامیان- اولنگ- شاهرود در استان های گلستان و سمنان، محور فرعی شمشک- دیزین در استان های البرز و تهران، محور پونل- خلخال در استان گیلان و محور سی سخت- پادنا در استان کهگیلویه و […]

اکنون به ‌استثنای محورهای مسدود و ممنوع،‌ سایر محورهای مواصلاتی باز است و رفت و آمد در آنها جریان دارد.
محورهای رامیان- اولنگ- شاهرود در استان های گلستان و سمنان، محور فرعی شمشک- دیزین در استان های البرز و تهران، محور پونل- خلخال در استان گیلان و محور سی سخت- پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد بسته است.
تردد از محور گنجنامه -تویسرکان در استان همدان، محور سروآباد – پاوه در استان کردستان، محور وازک – بلده در استان مازندران و محور قدیم بستان – چذابه در استان خوزستان میسر نیست.
محور آق قلا- اینچه برون، آق قلا- عطا آباد، گمیشان- آق قلا، بندر ترکمن- سه راهی یساقی، گنبد-کلاله و گمیشان-خواجه نفس در استان گلستان و محور دیباج – گلوگاه در استان مازندران هنوز به دلیل سیل بازگشایی نشده است.
امکان تردد در محور قدیم خرم آباد – پلدختر، محور کوهدشت – گراب، خرم آباد- کوهدشت، الشتر- بیرانشهر، الیگودرز – شول آباد، خرم آباد – بروجرد و برعکس در استان لرستان وجود ندارد.
محور چاشم- خطیرکوه و طرود- معلمان در استان سمنان، محور آزادشهر- شاهرود در استان های گلستان و سمنان، محور اهرم – فراشبند در استان بوشهر، محور یاسوج – شیراز در استان کهگیلویه و بویراحمد، محور کرج- چالوس و برعکس در استان های البرز و مازندران و تهران- آمل (هراز) و برعکس در استان های تهران و مازندران به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
همچنین محورهای ایلام- مهران، دره شهر- پلدختر، گنبد پیر رحمان- سه راهی بانرحمان، سرابله- پل سیمره و کمربندی دهلران در استان ایلام، محور حمیل- ایلام در استان کرمانشاه و محور اراک- فرمهین در استان مرکزی بسته است.
محورهای خسرج- حمیدیه، شوش- فکه، اندیکا- تاراز و محور کمربندی بستان در استان خوزستان و محورهای زنجان- تهم- چورزق و دندی – تکاب در استان زنجان و محور قهاوند- کمیجان در استان همدان با محدودیت تردد روبروست.
محورهای فشم (محدوده پل فلزی) و کن- امامزاده داود در استان تهران و محور نجم آباد – اشتهارد در استان البرز نیز به دلیل نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی بسته است.

** افزایش ۳ درصدی ترددهای برونشهری در شبانه روز گذشته
آخرین اطلاعات دریافتی از ۲ هزار و ۲۵۸ ترددشمار فعال در محورهای برونشهری نشان می دهد در شبانه ‌روز گذشته کل تردد ثبت ‌شده ‌شهری نسبت به روز قبل، سه درصد افزایش یافت.
سهم وسایل نقلیه سنگین ۵٫۲ درصد، اوج تردد بین ساعت ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعت های ۴ تا ۵ بود.
بر اساس این گزارش، آزادراه قزوین – کرج با حجم عبوری ۹۳ هزار و ۷۴۹ دستگاه، بیشترین تردد و محور تهران- شهریار با ۴۴ هزار و ۱۷۹، کمترین تردد را داشتند.

** محدودیت‌های ترافیکی نوروز تا ۱۷ فروردین
با توجه به افزایش تردد و حجم فزآینده سفر در تعطیلات نوروز و با هدف ارتقای ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی، تا پایان روز شنبه هفدهم فروردین به شرح زیر خواهد بود.
عبور و مرور انواع موتور سیکلت در ایام طرح نوروزی در همه آزادراه ها و بزرگراه ها، محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع است.
همچنین در همه محورهای برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می شود، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز پلیس راهور ناجا، از این امر مستثنا بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه هایی اعمال می شود که مقررات یک طرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می شود یا در طول سال ممنوعیت تردد دارند.

**محدودیت های خودروهای ترانزیت حامل مواد سوختی
بر اسا این گزارش، ورود و تردد خودروهای ترانزیت مواد سوختی در شهری تا ساعت هفت صبح روز یکشنبه ۱۸ فروردین ممنو ع است و خودروهای مذکور در سایر ایام طرح نوروز سال ۱۳۹۸ صرفا در ساعات روز مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل های ایمن بین راهی خواهند بود.
هموطنان می توانند برای دریافت آخرین وضعیت راه های کشور عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند و یا با شماره‌ تلفن های ۱۴۱ و ۸۸۹۲۵۲۵۲ تماس بگیرند./ایرنا