شهردار سابق نیویورک گزینه اول ترامپ برای وزارت خارجه آمریکا

به نقل از وال‌استریت ژورنال، به گزارش منابع آگاه رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک اولین گزینه دونالد ترامپ برای تصدی پست وزارت خارجه آمریکا به شمار می‌رود. مشاوران ترامپ همچنین جان بولتون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل را نیز به عنوان یکی از نامزدهای احتمالی در نظر دارند اما رابطه نزدیک جولیانی و ترامپ […]

به نقل از وال‌استریت ژورنال، به گزارش منابع آگاه رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک اولین گزینه دونالد ترامپ برای تصدی پست وزارت خارجه آمریکا به شمار می‌رود.

مشاوران ترامپ همچنین جان بولتون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل را نیز به عنوان یکی از نامزدهای احتمالی در نظر دارند اما رابطه نزدیک جولیانی و ترامپ شانس شهردار سابق نیویورک را برای حضور در وزارت خارجه بیش از دیگر گزینه‌ها کرده است.

جولیانی دوشنبه در جلسه شورای سردبیری وال‌استریت ژورنال درواشنگتن در پاسخ به این سوال که آیا سمت وی به زودی به “وزیر خارجه” تغییر خواهد کرد یا خیر گفت: هیچ‌کس نمی‌داند.

جولیانی همچنین گفت که بولتون نیز گزینه خوبی برای وزارت خارجه آمریکا است.

برای ترامپ این یک انتخاب میان دوست قدیمی و متحدی در نیویورک یا یک دیپلمات محافظه‌کار تندر رو است که سال گذشته خواستار حمله آمریکا به ایران شده بود. به گفته منابع آگاه تصمیم نهایی در این باره احتمالا چندین هفته بعد اتخاذ خواهد شد.