ارتقای سلامت روانی و اجتماعی دختران راهبرد دولت یازدهم است

زهرا همتی روز چهارشنبه در جشنواره دختران، حمایت های روانی، اجتماعی، توسعه پایدار که با حضور معاون سازمان بهزیستی کشور برگزار شد، اظهار کرد: اگرچه با پیشرفت جوامع تغییرهای گسترده ای در حوزه های مختلف از جمله آموزشی و فرهنگی دختران ایجاد شده ولی این افراد هنوز به جایگاه و نقشی که باید در توسعه […]

زهرا همتی روز چهارشنبه در جشنواره دختران، حمایت های روانی، اجتماعی، توسعه پایدار که با حضور معاون سازمان بهزیستی کشور برگزار شد، اظهار کرد: اگرچه با پیشرفت جوامع تغییرهای گسترده ای در حوزه های مختلف از جمله آموزشی و فرهنگی دختران ایجاد شده ولی این افراد هنوز به جایگاه و نقشی که باید در توسعه داشته باشند نرسیده اند.

مدیرکل بهزیستی ایلام بخشی از علت این مساله را به ساختارهای جامعه و بخشی هم رسالت مسئولان کشور دانست و گفت: مسئولان و جامعه باید دختران و زنان جامعه و توانمندیهای آنها را باور داشته باشند.

همتی همچنین بر ضرورت ارایه مهارت های زندگی نظیر کنترل خشم، برخورد مناسب، قدرت تاب آوری، مهارت حل مساله و غیره از سوی خانواده ها به فرزندان بویژه دختران تاکید کرد.

وی اظهار کرد: دختر و زن زیربنای هر خانواده بوده چراکه نقش مهمی در تربیت نسل آینده جامعه دارند.

وی وجود مدیران زن در جامعه امروز را بیانگر توانمندی های این قشر دانست و گفت: زنان در نخستین گام باید ابتدا توانمندی های خود را شکوفا کرده و سپس آنرا مطالبه کنند.