هفت ورزشکار ایلامی به مسابقات آسیایی جاکارتا اعزام می شوند

بهروز حیدرزاده در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: سهم ورزشکاران استان ایلام در مسابقات آسیایی دوره قبل ۶ نفر بود، که با توجه به کسب مدال های مختلف این تعداد در سالجاری افزایش یافت. وی با بیان اینکه ۲ ورزشکار از تیم اعزامی ایلام به این رقابت را خانم ها و پنج […]

بهروز حیدرزاده در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: سهم ورزشکاران استان ایلام در مسابقات آسیایی دوره قبل ۶ نفر بود، که با توجه به کسب مدال های مختلف این تعداد در سالجاری افزایش یافت.
وی با بیان اینکه ۲ ورزشکار از تیم اعزامی ایلام به این رقابت را خانم ها و پنج نفر را آقایان تشکیل می دهند، افزود: ذبیح الله پورشیب در رشته کاراته ،
حامد هواسی در رشته رزمی پنجاک سیلات ، علی هاشمی وزنه برداری ، آرمینا صادقیان ، جواد فروغی و پوریا نوروزیان در تیراندازی و فاطمه منصوری در رشته کبدی ورزشکاران ایلامی شرکت کننده در این رقابت ها خواهند بود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام با یادآوری اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۲۴ ورزشکار خانم و آقا در رشته های مختلف ورزشی به اردوی تیم ملی دعوت شده اند، تاکید کرد: ۳۴ نفر از ورزشکاران استان هم اکنون عضو تیم های ملی هستند که این افراد در طول سال با اعزام به مسابقات بین المللی، آسیایی و جهانی موفق به کسب مدال های مختلف شده اند.
بهروز حیدرزاده اضافه کرد: سال گذشته استان ایلام میزبان ۲۴ رقابت کشوری و بین المللی بوده و تلاش می شود این امر در سالجاری ادامه و زمینه توسعه ورزش استان فراهم شود.
وی تلاش برای جذب حامی مالی با توجه به وجود استعدادهای بسیار در استان را از دیگر برنامه های این اداره کل برای حمایت از ورزش قهرمانی و ورزشکاران اعلام کرد.
استان ایلام دارای ۲۶ هزار و ۹۶۰ نفر ورزشکار سازمان یافته بوده و زیر نظر بیش از ۳۰۰ هیات ورزشی فعالیت می کنند./ایرنا