پروژه های عمران مرز با جدیت دنبال می شود

سرهنگ یحیی الهی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده هنگ مرزی دهلران اظهار کرد: در مرزهای استان نیز به همت مسئولان کشور ، استان و شهرستان ها اقدامات خوبی به یگان های مرزی انجام شده است. وی بر ضرورت توجه به مرزها تاکید کرد و افزود: به همت مسئولان و بویژه فرماندار دهلران برق دار […]

سرهنگ یحیی الهی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده هنگ مرزی دهلران اظهار کرد: در مرزهای استان نیز به همت مسئولان کشور ، استان و شهرستان ها اقدامات خوبی به یگان های مرزی انجام شده است.
وی بر ضرورت توجه به مرزها تاکید کرد و افزود: به همت مسئولان و بویژه فرماندار دهلران برق دار کردن تعدادی از برجک ها در دستور کار است و پروژه های عمران مرز به جد نبال می شود.
فرمانده مرزبانی استان ایجاد امنیت و استیفای حقوق مرزنشینان را از دیگر وظایف هنگ مرزی برشمرد و تاکید کرد: عمران و آبادانی در مرزها امنیت بدنبال دارد.
سرهنگ الهی در خصوص مرز چیلات یادآور شد: بر اساس سلسله مراتب آماده هر گونه همکاری در این زمینه هستیم.
فرماندار دهلران نیز در این مراسم امنیت را از وظایف حاکمیت و نیروهای مسلح دانست و افزود: بهترین نوع امنیت، امنیتی است که با مشارکت مردم باشد.
سید حسینعلی موسوی افزود: کاهش هزینه ها ، تاثیرگذاری بیشتر و نتیجه گیری مطلوبتر از نتایج مشارکت مردم است، اعتماد دوسویه مردم به نظام و حاکمیت با توجه به توطئه های دشمنان در شرایط کنونی به شدت احساس می شود.
فرماندار دهلران نیز مرزداری را توفیقی بزرگ و خدمتی ارزشمند دانست و گفت:توسعه اقتصادی و فرهنگی و فعالیت های اجتماعی و سیاسی منبعث از امنیت هستند.
در این مراسم با تقدیر از زحمات ۱۶ ماهه سرهنگ خیراله فلاحی بعنوان فرمانده سابق هنگ مرزی دهلران با حکم فرمانده مرزبانی کشور علیرضا نجفی فرد جایگزین وی شد.
نجفی فرد پیش از این جانشین فرمانده هنگ مرزی مهران بود.
استان ایلام ۴۳۰ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد که ۲۲۰ کیلومتر از این مقدار در حوزه شهرستان دهلران قرار دارد./ایرنا