دفتر پژوهش موسیقی در ایلام تاسیس می شود

شادمهر کاظم زاده در گفت و گو با خبرنگار ما به دیدار خود با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: جایگاه ایلام در حوزه موسیقی در دوران هخامنشی و ساسانی ممتاز بوده و تاسیس دفتر پژوهش موسیقی گامی در جهت بین المللی شدن این امر است. وی اظهار داشت: در این […]

شادمهر کاظم زاده در گفت و گو با خبرنگار ما به دیدار خود با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: جایگاه ایلام در حوزه موسیقی در دوران هخامنشی و ساسانی ممتاز بوده و تاسیس دفتر پژوهش موسیقی گامی در جهت بین المللی شدن این امر است.
وی اظهار داشت: در این دیدار حل مشکلات هنرمندان استان ایلام، استقرار دبیرخانه دائمی جشنواره ملی سورنا آوا در شهرستان دره شهر، تجهیز و تکمیل سالن آمفی تئاتر شهرستان های دهلران و دره شهر و مساعدت برای تجهیز و تکمیل مسجد جامع در آبدانان و دره شهر مطرح و پیگیری شد.
رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام افزود: به منظور بازدید از ظرفیت ها و پتانسیل های فرهنگی استان ایلام، از سیدعباس صالحی وزیر ارشاد برای سفر به استان دعوت شده است.
کاظم زاده با برشمردن برخی از مشکلات فرهنگی استان ایلام به کم رونقی نشریات محلی و عدم حمایت مالی لازم از آنان اشاره کرد و خواستار این شد که وزارت ارشاد مساعدت های مالی لازم را از نشریات محلی استان ایلام به عمل آوردند.