اردوی مشترک تیم ملی عراق با تکواندوکاران ایلامی آغاز شد

علی صادقی در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: این اردو به منظور آماده سازی ورزشکاران و تبادل فنی بمدت ۶ روز در شهرستان مهران و ایلام برگزار می شود. وی افزود: تیم منتخب تکواندو عراق بمدت ۲ روز در شهرستان مهران با تیم هیات تکواندو و باشگاه المپیک این شهرستان تمرین مشترک […]

علی صادقی در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: این اردو به منظور آماده سازی ورزشکاران و تبادل فنی بمدت ۶ روز در شهرستان مهران و ایلام برگزار می شود.
وی افزود: تیم منتخب تکواندو عراق بمدت ۲ روز در شهرستان مهران با تیم هیات تکواندو و باشگاه المپیک این شهرستان تمرین مشترک داشتند.
رئیس هیات تکواندو استان ایلام یادآور شد: تمرین مشترک با تیم های خارجی علاوه بر تبادل فنی باعث ایجاد انگیزه بیشتر در ورزشکاران و شناسایی استعدادهای آنها می شود.
صادقی با بیان اینکه سطح تکواندوی ایران به مراتب از کشور عراق بالاتر است، گفت: اقتدار تیم ملی تکواندو ایران بر کسی پوشیده نیست و بجای برگزاری اردوی مشترک و اعزام تیم به کشور عراق درصددیم اردوی تیم ملی ایران در ایلام برگزار شود.
وی تاکید کرد: تکواندو ایران در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته و سرمایه گذاری خوبی انجام شده است، با برگزاری اردوی تیم ملی در ایلام می توانیم از تجربیات، نکات فنی و تکنیکی آنها برای توسعه این رشته در استان استفاده کنیم.
وی در خصوص مسابقات قهرمانی کشور گفت: این مسابقات نیمه دوم شهریور ماه در تمام رده های سنی برگزار و پنج تیم از ایلام در تمام رده های سنی شرکت می کند.
رئیس هیات تکواندو استان ایلام افزود: خانم زرگوش نیا و حمید محبی در رده های سنی نوجوانان و بزرگسالان از ورزشکارانی هستند که موفق به کسب مدال های رنگارنگ و حضور در اردوهای تیم ملی شده اند.
به گزارش ایرنا، بیش از ۲ هزار ورزشکار بیمه شده در رشته تکواندو در ۲ بخش آقایان و خانم ها فعالیت می کنند.
استان ایلام دارای ۲۶ هزار و ۹۶۰ نفر ورزشکار سازمان یافته بوده و زیر نظر بیش از ۳۰۰ هیات ورزشی فعالیت می کنند./ایرنا