ارائه مشوق‌های بیمه‌ای کارفرمایان در ایلام آغاز شد

شکرالله شیرخانی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در راستای تحقق بسته های رونق تولید و اشتغال، کارفرمایان کارگاه های تولیدی و خدماتی که دارای مجوز فعالیت معتبر از مراجع رسمی هستند می توانند از مشوق‌های بیمه‌ای استفاده کنند. وی گفت: کارگاه هایی که دارای حداقل ۲ نفر نیروی کار تحت پوشش بیمه […]

شکرالله شیرخانی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در راستای تحقق بسته های رونق تولید و اشتغال، کارفرمایان کارگاه های تولیدی و خدماتی که دارای مجوز فعالیت معتبر از مراجع رسمی هستند می توانند از مشوق‌های بیمه‌ای استفاده کنند.
وی گفت: کارگاه هایی که دارای حداقل ۲ نفر نیروی کار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشند می توانند با بکارگیری بیکاران دارای مدرک کارشناسی و بالاتر که حداقل سه ماه از ثبت نام آنها در مراکز کاریابی و مشاوره سپری شده، از این معافیت برخوردار شوند.
شیرخانی یادآور شد: طبق ضوابط تعیین شده، کارگاه­های مشمول این طرح به ازای هر ۲ نفر نیروی بیمه شده مجاز به جذب یک نفر نیروی کار هستند تا از ۲۰ درصد معافیت حق بیمه سهم کارفرما به مدت ۲ سال بهره‌مند شوند.
وی به دیگر شرایط جذب نیرو در این طرح اشاره کرد و گفت: حداکثر سن بیمه شده برای مقطع کارشناسی ۲۵ سال، مقطع کارشناسی ارشد ۲۸ سال و برای مقطع دکتری ۳۲ سال است که برای دانش آموختگان جویای کار مرد که دوره خدمت سربازی را گذرانده اند ۲ سال به حداکثر سن اضافه می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام عدم سابقه بیمه تامین اجتماعی بیش از یک سال قبل از ثبت نام را از دیگر شرایط نیروهای کار جدید برشمرد./ایرنا