تهدیدات شبکه های مجازی را به فرصت تبدیل می کنیم

سردار کمال هادیانفر در همایش همیاران پلیس ( پلیس افتخاری) در محل سالن اجلاس پلیس فتا با بیان اینکه در کشور ما استفاده از شبکه های مجازی و اینترنت برای سنین متفاوت تعریف خاصی ندارد، اظهار داشت:به همین منظور برای آموزش سنین مختلف افراد جامعه در سال گذشته طرحی مشترک با همکاری وزارت ارتباطات و […]

سردار کمال هادیانفر در همایش همیاران پلیس ( پلیس افتخاری) در محل سالن اجلاس پلیس فتا با بیان اینکه در کشور ما استفاده از شبکه های مجازی و اینترنت برای سنین متفاوت تعریف خاصی ندارد، اظهار داشت:به همین منظور برای آموزش سنین مختلف افراد جامعه در سال گذشته طرحی مشترک با همکاری وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش به اجرا گذاشتیم.
وی اظهار داشت: با توجه به سرعت انتقال اخبار و اطلاعات و توسعه شبکه های مختلف در فضای مجازی چاره ای جز این نداریم تا اقشار مختلف جامعه آموزش های لازم را در این زمینه فراگیرند.
سردار هادیانفر تصریح کرد: امنیت فضای مجازی محصول نیست که بتوان آن را خریداری کرد، امنیت یک فرآیندی است که همیاری و کمک همه دستگاه ها را طلب می کند.
رئیس پلیس فتا با بیان اینکه توسعه دیپلماسی سایبری از روز اول جزو راهبردهای جدی ما بوده است، گفت: با توجه به تجهیزات، امکانات، برنامه ریزی های انجام شده و نحوه عملکرد مجموعه پلیس فتا در مقایسه با دیگر کشورها جزو توسعه یافته های این سیستم هستیم.
سردارهادیان فر تصریح کرد: تامین امنیت فضای مجازی به تنهایی برای هیچ دستگاهی مقدور نیست بلکه این مهم نیازمند یک همت جدی همه دست اندرکاران این فضا است.
وی با بیان اینکه آغاز فعالیت جدی و رسمی پلیس فتا از سال ۹۰ شکل گرفت، ادامه داد: هم اکنون در ۱۳۵ نقطه کشور و به عبارتی در همه شهرهای مختلف بالای ۱۵۰ هزار نفر جمعیت پلیس فتا فعالیت دارد و همه شبکه های مجازی را رصد می کند.
رئیس پلیس فتا اظهار داشت: ۱۲۰ هزار پرونده سایبری موجود در این پلیس حدود ۸۵ درصد بررسی و اقدامات لازم صورت گرفته است که در نوع خود کم نظیراست.
وی با اشاره به اینکه رسیدگی به جرایم سایبری در کشورهای اروپایی حدود ۲۵ درصد اعلام شده است، گفت: موفقیت پلیس فتا در رسیدگی شکایات جرایم سایبری در مقایسه با کشورهای اروپایی چشم گیراست.
سردارهادیانفر افزود: پلیس فتا در ۲۴ ساعت شبانه روز آماده ارایه خدمات به هموطنان بوده و این مهم را یکی از افتخارات پلیس می داند./ایرنا