مقابله با مفاسد اقتصادی مطالبه مردم از مسئولان است

حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی در خطبه ‌های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: مبارزه بی‌امان و قاطع با تهاجم اقتصادی دشمن اصلی‌ترین مطالبه مردم از دولتمردان است. وی، با بیان اینکه عامل اصلی بیشتر مشکلات به وجود آمده، سوء مدیریت و سیاست‌های غلط است و نه تحریم‌ها، ابراز کرد: عدم توجه به استفاده […]

حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی در خطبه ‌های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: مبارزه بی‌امان و قاطع با تهاجم اقتصادی دشمن اصلی‌ترین مطالبه مردم از دولتمردان است.
وی، با بیان اینکه عامل اصلی بیشتر مشکلات به وجود آمده، سوء مدیریت و سیاست‌های غلط است و نه تحریم‌ها، ابراز کرد: عدم توجه به استفاده از ظرفیت‌های داخلی، سوء مدیریت، اشرافی گری و فاصله گرفتن دولتمردان از تفکر انقلابی و مدیریت جهادی رشد و تشدید مفاسد اقتصادی، رانت‌ خواری، سبب اعمال سیاست‌های خصمانه و امیدواری رژیم آمریکا و کشورهای اروپایی شده است.
امام‌ جمعه ایلام، تصریح کرد: دشمن روباه ‌صفت با دستکش مخملی ۲ هدف مهم و راهبردی مهندسی فروپاشی و ساماندهی و سازمان‌دهی جریانات معاند و محارب و تروریست را علیه ملت و نظام اسلامی در دستور کار خود قرار داده است.
حجت الاسلام لطفی با بیان اینکه استراتژی جدید دشمن دوقطبی کردن مردم پس از شکست در کودتای سال ۸۸ است، افزود: نتیجه شکست آمریکایی‌ها در کودتا و فتنه ۸۸ سبب شد سیاست تغییر روش از تقابل مردم با مردم و ناکارآمد جلوه دادن نظام و در نهایت دوقطبی کردن مردم را برای مقابله با نظام تعقیب کند.
وی یادآور شد: اعمال و تشدید تحریم‌های فلج‌کننده و اقناع و مدیریت افکار عمومی برای تبدیل ضرورت مذاکره با آمریکا به مطالبه عمومی برای اینکه تنها عامل برون‌رفت از مشکلات کشور قلمداد کنند و اعتماد بیجا به دشمن و لبخندهای فریبکارانه از توطئه های دشمن است.
امام ‌جمعه ایلام گفت در ادامه با اشاره به ۱۷ مرداد روز خبرنگار، اظهار کرد: خبرنگاران نقش بی‌بدیلی در شکل‌گیری افکار و ایده‌های عمومی دارند.
وی، تاکید کرد: آزادی، مسؤولیت، تعهد، شجاعت در بیان واقعیت‌های جامعه و انعکاس مطالبات به‌حق مردم از ویژگی‌های خبرنگاران است و رسانه‌ها باید بیان واقعیت‌های جامعه را در اولویت کار خود قرار دهند.
امام‌جمعه ایلام، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است گفت: جهاد دانشگاهی به‌منظور تحقق بخشیدن به اهداف انقلاب فرهنگی تأسیس شد بنابراین جهاد دانشگاهی به‌عنوان یک‌نهاد انقلابی و برخاسته از انقلاب فرهنگی است.
حجت الاسلام اضافه کرد: این نهاد مقدس اهدافی از قبیل گسترش تحقیقات و شکوفایی روحیه تتبع و استعدادها در سطح جامعه برای نیل به خو کفایی، توسعه امور فرهنگی در سطح جامعه از طریق همکاری حوزه و دانشگاه و سایر مراجع را دنبال می‌کند./ایرنا