ارتقا شاخص های سلامت ایلام نیازمند مشارکت خیرین است

کریم همتی در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص رفع مشکلات و کاستی های مزمن بخش سلامت استان ایلام به عنوان نتیجه انباشت چند دهه کاستی گفت: بهبود خدمات درمانی و توسعه زیرساخت ها، امکانات و تجهیزات پزشکی استان ایلام نیازمند مشارکت هرچه بیشتر خیرین است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام یاد […]

کریم همتی در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص رفع مشکلات و کاستی های مزمن بخش سلامت استان ایلام به عنوان نتیجه انباشت چند دهه کاستی گفت: بهبود خدمات درمانی و توسعه زیرساخت ها، امکانات و تجهیزات پزشکی استان ایلام نیازمند مشارکت هرچه بیشتر خیرین است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام یاد اوری کرد: بنیاد قلم چی در قالب یک تفاهم نامه پرداخت ۱۰میلیارد ریال مساعدت برای تکمیل کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی را پذیرفته است.
وی همچنین گفت: ۱۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی هم اکنون در مناطق مختلف این استان ایلام در حال اجرا است .
همتی اظهار داشت: اجرای این تعداد طرح به منظور توسعه فعالیت های پزشکی و درمانی استان ایلام دریک سال اخیر، در دستور کار قرار گرفته و به درصدهای مختلف پیشرفت فیزیکی درحال اجرا هستند.
وی تکمیل و بهره برداری از این تعداد طرح را موثر در ارتقا شاخص های بهداشت ، درمان و سلامت استان ایلام عنوان کرد و گفت: این طرح ها شامل تجهیز و توسعه بیمارستان ها، احداث خانه های بهداشت روستایی ، مراکز درمانی، ایستگاه های امداد و نجات بین راهی و تاسیسات پزشکی و پیراپزشکی در سطح شهرستان های دهگانه استان ایلام بخصوص مناطق کمتر توسعه یافته اجرا می شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی استان برای اجرای جذب شده است.
این مسئول یکی از مهم ترین طرح های عمرانی حوزه پزشکی استان ایلام را بیمارستان ۳۷۴ تختخوابی ایلام معرفی کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح که اکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد بخش زیادی از مشکلات و کاستی های بهداشتی و درمانی استان ایلام رفع می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام یاد اوری کرد: با موافقت وزیر بهداشت و درمان دومین بالگرد اورژانس هوایی با تجهیزات کامل و پیشرفته و قدرت دید در شب به استان ایلام اختصاص یافته که با تحویل آن در آینده نزدیک یک فروند بالگرد به منظور تسریع در انجام عملیات های اورژانس و انتقال بیماران و حادثه دیدگان حوزه جنوب ایلام در شهرستان آبدانان مستقر می شود.
۶ هزار نفر کادر پزشکی، پیراپزشکی، آموزشی، اداری، اجرایی و خدماتی در ۴۵۰ مرکز تخصصی ، بهداشتی و درمانی استان ۵۸۰هزار نفری ایلام فعالیت دارند./ایرنا