۴۰ پایگاه پزشکی به زائران اربعین در مهران خدمت رسانی می کنند

دکتر مهتاب شاهماری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: کمیته سلامت با هفت کارگروه ارائه خدمات پزشکی درمانی به زائران حسینی بر عهده دارد و کارگروه دارو و تجهیزات پزشکی به لحاظ اهمیتی که دارد از هم اکنون فراخوان ها و آماده باش ها را اعلام کرده است. وی افزود: ۱۰ […]

دکتر مهتاب شاهماری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: کمیته سلامت با هفت کارگروه ارائه خدمات پزشکی درمانی به زائران حسینی بر عهده دارد و کارگروه دارو و تجهیزات پزشکی به لحاظ اهمیتی که دارد از هم اکنون فراخوان ها و آماده باش ها را اعلام کرده است.
وی افزود: ۱۰ شبکه بهداشت و درمان، ۱۲ بیمارستان، حدود ۴۰ پایگاه ثابت مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ و بیش از ۳۰ پایگاه موقت در ایام اربعین حسینی به زائران خدمات ‌رسانی خواهند کرد.
معاونت غذا و دارو استان ایلام اظهار کرد: پارسال هفت میلیارد ریال در حوزه خدمات سرپایی به بیماران در مرز بین المللی مهران هزینه شد و امسال پیش بینی می شود این میزان به ۱۰ میلیارد ریال افزایش یابد.
شاهماری یادآور شد: وظیفه تامین دارو و ملزومات مصرفی پزشکی در حوزه پیش بیمارستانی، بیمارستانی، پایانه مرزی و در پایگاه‌های سلامت در مسیر اربعین بر عهده این کمیته است و تمامی مراکز در این حوزه ها آماده ارائه خدمت هستند.
وی در خصوص اقدامات انجام شده برای ایمنی غذایی در اربعین نیز گفت: یک آزمایشگاه کنترل مواد خوراکی در شهرستان مهران مستقر می شود که با همکاری معاونت بهداشتی نمونه های خوراکی گرفته شده و در اسرع وقت پاسخ آزمایشات برای تصمیم‌گیری در خصوص توزیع و یا عدم توزیع این مواد ارائه خواهد شد./ایرنا