برگزیدگان مسابقات قرآن کریم در ایلام تجلیل شدند

۱۲۶ نفر برگزیده رقابت های مرحله شهرستانی و ۳۳ نفر منتخبان برتر مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دراین مراسم که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام برگزار شد مورد تجلیل قرار گرفتند. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام در این آیین اظهار داشت: یک هزار و ۲۳۵ […]

۱۲۶ نفر برگزیده رقابت های مرحله شهرستانی و ۳۳ نفر منتخبان برتر مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دراین مراسم که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام برگزار شد مورد تجلیل قرار گرفتند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام در این آیین اظهار داشت: یک هزار و ۲۳۵ نفر از شهرستان‌های مختلف استان در این مسابقات در رشته‌های حفظ قرائت، حفظ، ترتیل و معارف قرآن کریم شرکت کردند.
حجت‌الاسلام مرتضی عزیزی،بابیان اینکه در این دوره از مسابقات قرآن کریم در مرحله استانی ۶۱ برادر و ۸۴ نفر خواهر شرکت کردند که درنهایت ۱۹ نفر شامل ۹ خواهر و ۱۰ نفر از برادران در رشته‌های مختلف در مسابقات کشوری که در مهرماه سال جاری در اراک برگزار خواهد شد شرکت می‌کنند.
وی یادآور شد: منتخبین استان در تاریخ و زمان‌بندی مشخص‌شده ۲۶ مردادماه به مرحله مقدماتی در شهر مقدس قم و در مرحله نهایی مسابقات با حضور نفرات برتر و راه‌یافته به مرحله نهایی از ۱۰ تا ۲۳ مهرماه در استان مرکزی و با محوریت شهر اراک اعزام می‌شوند.
حجت‌الاسلام عزیزی، با اشاره به اینکه انتقاد و بیان مسائل بهترین راه برای پیشبرد اهداف و امورات یک‌نهاد به‌ویژه نهادهای فرهنگی است، افزود: تمام تلاش در اداره اوقاف و امور خیریه استان برای رفع کاستی‌ها و ارائه برنامه‌های سازنده در راستای ارتقای سطح فعالیت‌ها و آموزش‌های قرآنی است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام اضافه کرد: ایجاد زمینه انس هرچه بیشتر با قرآن، نشر و بسط فضای معنوی مسابقات قرآن در محیط جامعه، بهره‌گیری بیشتر از مفاهیم و دستورات الهی در زندگی روزمره و ایجاد شورونشاط قرآنی در بین اقشار مختلف از اهداف برگزاری این دوره از مسابقات بوده است.
وی یاد آوری کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی برگزاری مسابقات قرآنی در سطح کشوری، شهرستانی و استانی در موقوفات و اماکن متبرکه نیز در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی و آموزش‌های قرآنی فعالیت می‌ کند.
عزیزی، با تأکید بر اینکه همه باید مشوق نسل جوان درراه اعتلای فرهنگ قرآنی باشیم، گفت: امامزادگان و موقوفات و قرآن کریم سه محور اصلی فعالیت‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان است که لازم است که وقف برای ترویج فرهنگ قرآنی نیز بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: وقف در زمینه مسائل فرهنگی و قرآنی بسیار مؤثر است و می‌تواند راه گشای مسائل فرهنگی و توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه باشد./ایرنا