ارتباط با قرآن باعث نشاط و نورانیت می شود

محمد نوذری در مراسم تجلیل از نفرات برتر چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه ایلام که روز چهارشنبه در سالن اجتماعات اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد تلاش برای انس بیشتر افراد و جامعه با قرآن کریم را کمک به مصونیت بخشی در برابر […]

محمد نوذری در مراسم تجلیل از نفرات برتر چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه ایلام که روز چهارشنبه در سالن اجتماعات اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد تلاش برای انس بیشتر افراد و جامعه با قرآن کریم را کمک به مصونیت بخشی در برابر آسیب ها عنوان کرد.
وی افزود: حضرت علی (ع) در نهج البلاغه در دو موقعیت با شور و هیجان بالایی صحبت می کنند که یکی جایی است که نام پیامبر برده می شود دیگری در جایی که از قرآن سخن می گویند و این نشان دهنده اهمیت و موقعیت پیامبر اسلام و قرآن کریم در دین اسلام است .
وی با اشاره به سیر تفکری دوران معاصر خاطر نشان کرد: ما در دوره ای زندگی می کنیم که برخی از صاحبنظران غربی پایان جهان را با نظام لیبرالیسم بیان می کنند و نظام اومانیسمی و لائیک را در جهان گسترش می دهند .
دکتر نوذری با اشاره به برکات انس با قرآن گفت: در هر خانه ای که قرآن و ارزش های اسلامی بروز و ظهور دارد آن منزل همراه با تراوت و روشنایی است و ما هر جایی که از دین و معنویت فاصله گرفتیم ضربه خوردیم .
وی ادامه داد: اسلام تمام جوانب زندگی انسان را در بر گرفته است و اگر ما به اسلام و قرآن عمل کنیم در زندگی هیچ گونه مشکلی نخواهیم داشت و حتی صوت زیبای قرآن تأثیرات خود را بر ما می گذارد.
در این آیین ۱۲۶نفر برگزیده رقابت های مرحله شهرستانی و ۳۳ نفر منتخبان برتر مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مورد تجلیل قرار گرفتند.
یک هزار و ۲۳۵ نفر از شهرستان‌های مختلف استان در این مسابقات در رشته‌های حفظ قرائت، حفظ، ترتیل و معارف قرآن کریم شرکت کرده بودند.
در این دوره از مسابقات قرآن کریم در مرحله استانی ۶۱ برادر و ۸۴ نفر خواهر شرکت کردند که درنهایت ۱۹ نفر شامل ۹ خواهر و ۱۰ نفر از برادران در رشته‌های مختلف در مسابقات کشوری که در مهرماه سال جاری در اراک برگزار خواهد شد شرکت می‌کنند.
منتخبین استان در تاریخ و زمان‌بندی مشخص‌شده ۲۶ مردادماه به مرحله مقدماتی در شهر مقدس قم و در مرحله نهایی مسابقات با حضور نفرات برتر و راه‌یافته به مرحله نهایی از ۱۰ تا ۲۳ مهرماه در استان مرکزی و با محوریت شهر اراک اعزام می‌شوند./ ایرنا