۱۰۰ درصد تسهیلات اشتغال روستایی ایلام جذب شد

شکراله شیرخانی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: یک هزار و ۴۸۴ طرح با اعتبار یک هزار و ۱۸۴ میلیارد ریال توسط بانک های عامل مصوب شده است که از این تعداد یک هزار و ۸۶ طرح با اعتبار ۹۰۳ میلیارد ریال انعقاد قرارداد شده است. وی افزود: بنابر گزارش سامانه کارا، […]

شکراله شیرخانی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: یک هزار و ۴۸۴ طرح با اعتبار یک هزار و ۱۸۴ میلیارد ریال توسط بانک های عامل مصوب شده است که از این تعداد یک هزار و ۸۶ طرح با اعتبار ۹۰۳ میلیارد ریال انعقاد قرارداد شده است.
وی افزود: بنابر گزارش سامانه کارا، رتبه ایلام بر اساس سهم یک هزار و ۸۰ میلیارد ریال از اشتغال روستایی در انعقاد قرارداد و نسبت پرداخت در فاز اول رتبه دهم کشوری است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام یادآور شد: با توجه به اینکه ۹۰۰ میلیارد ریال به استان ابلاغ شده، بر این اساس استان با جذب ۹۵۰ میلیارد ریال به رتبه پنجم کشوری ارتقا می یابد.
شیرخانی در خصوص اعطای تسهیلات ۶ درصدی برای مناطق روستایی و عشایری تاکید کرد: با اجرای طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی در بخش‌های مختلف اقتصادی پرداخت می‌شود.
وی اضافه کرد: متقاضیان استفاده از تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و روستایی برای بهره‌مندی از این تسهیلات باید در سامانه کارا به نشانی Kara.mcls.gov.ir ثبت‌نام کنند.
شیرخانی گفت: پس از تایید طرح، کمیته‌های فنی ابعاد طرح را به لحاظ کیفی و کمی مورد بررسی قرار داده و پس از تایید نهایی، برای تأمین اعتبار به بانک معرفی و پس از بررسی در صورت داشتن توجیه فنی و اقتصادی، طرح در نوبت دریافت وام اشتغال قرار می‌گیرد.
سهم شاغلان در استان ایلام به تفکیک بخش های اقتصادی در بخش خدمات ۴۸ درصد، صنعت ۲۷ درصد و در بخش کشاورزی ۲۴ درصد است./ایرنا