برای “موفقیت” نیمه پر لیوان را ببینید

قاسم سلیمانی دشتکی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان ایلام افزود: تمام مسئولان ارشد استان تمام توان خود را برای توسعه ایلام به کار گرفته اند و در این راستا از طرفیت ایلامی های مقیم تهران که دارای مسئولیت دولتی هستند نیز بهره گرفته می شود. وی به طرح های افتتاحی هفته دولت امسال در […]

قاسم سلیمانی دشتکی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان ایلام افزود: تمام مسئولان ارشد استان تمام توان خود را برای توسعه ایلام به کار گرفته اند و در این راستا از طرفیت ایلامی های مقیم تهران که دارای مسئولیت دولتی هستند نیز بهره گرفته می شود.
وی به طرح های افتتاحی هفته دولت امسال در استان اشاره کرد و ادامه داد: ۲۷۱ طرح با ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در هفته دولت امسال بهره برداری می شود که بیش از ۲ هزار شغل را در استان ایجاد خواهند کرد.
استاندار ایلام اعلام کرد: در سفر ریاست محترم جمهوری به استان که در نیمه دوم سال انجام می شود، طرح های بسیار خوبی را برای افتتاح داریم که بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان برای انجام آنها هزینه شده است.
سلیمانی دشتکی به تلاش های برخی افراد تندرو در کشور برای تخریب دولت اشاره کرد و تصریح کرد: اگر در جایی یک فرد در این شرایط مسئولین را به سمت تفرقه ببرد، مانند فرد فاسق و خیانتکاری است که در حال ضربه زدن به نظام است.
وی با بیان اینکه رهبری نظام اعتماد زیادی به سران قوا دارد عنوان کرد: چند وقت پیش رهبری معظم انقلاب به ریاست جمهوری گفته بود که ممکن است روند ابلاغ برخی مصوبات دولت که باید به تایید بنده برسد، زمان بر باشد، لذا دولت منتظر ما نماند و این مصوبات را فوری برای اجرا به دستگاه های اجرایی ابلاغ کند.
وی با اشاره به دیدار اخیر با وزیر نیرو و رئیس بانک ملی کشور افزود: در ماه های گذشته بالغ بر ۵۰ دیدار با مسئولین ارشد کشور داشته ایم و این دیدارها نیز نتایج خوبی را برای استان در پی خواهد داشت.
استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از تنگ نظری هایی که در راستای اجرای طرح های عمرانی صورت می گیرد خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه های عمرانی با نگاه مثبت به توسعه شهری استان فکر کنند.
وی با بیان اینکه اگر مدیران به دنبال توسعه عمرانی استان هستند باید تنگ نظری ها را کنار بگذارند، ادامه داد: برای رسیدن به توسعه پایدار باید از تجربیات شهرها، استان ها و کشورهای موفق استفاده کرد.
استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری منظم جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان گفت: در ارزیابی های صورت گرفته، استان ایلام در برگزاری جلسات این ستاد در سال ۹۵ رتبه ۲۷ کشور را داشته اما این رتبه در ارزیابی سال ۹۶ به رتبه ۱۵ کشور رسیده است.
سلیمانی دشتکی، خروجی نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی را مثبت ارزیابی کرد و اعلام کرد: در جلسات اقتصاد مقاومتی ۱۸۸ جلسه در حوزه صنعت، معدن و تجارت داشته ایم که ۱۰۳ مصوبه آن اجرا، ۴۴ مصوبه در دست اقدام و ۴۱ طرح نیز اجرا نشده است.
وی، ادامه داد: تعداد ۷۰ مورد از این مصوبات در زمینه تعیین تکلیف معوقات بانکی؛ ۱۷ مورد پرداخت تسهیلات؛ ۲۳ مورد رفع مشکلات بیمه تامین اجتماعی؛ ۲ مصوبه در حوزه تامین انرژی؛ ۲۷ مورد در زمینه امور مالیاتی؛ ۲۵ مورد تامین زیرساخت و ۴ مورد هم در زمینه مشکلات زیست محیطی بوده است.
در نشست امروز ستاد اقتصاد مقاومتی در زمینه واگذاری زمین به منظور ایجاد جایگاه سی ان جی در شهر ایلام تصمیمات لازم اتخاد شد؛ مسائل و مشکلات شرکت شن و ماسه برادران فیض الهی، دو واحد تولیدی درب و پنجره یو پی وی سی و یک واحد تولیدی لبنیات بررسی و تصمیمات لازم برای ادامه فعالیت این کارگاه ها اتخاذ شد/ دولتیاران