مدیران برای جذب اعتبار ملی با یکدیگر رقابت کنند

قاسم سلیمانی دشتکی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی با رایزنی های گسترده با وزارتخانه ها باید تمام توان خود را برای دفاع از حقوق استان ایلام به کار بگیرند. وی در بخش دیگری از سخنانش از مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان خواست در زمینه ایجاد باغات در جنگل های استان […]

قاسم سلیمانی دشتکی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی با رایزنی های گسترده با وزارتخانه ها باید تمام توان خود را برای دفاع از حقوق استان ایلام به کار بگیرند.
وی در بخش دیگری از سخنانش از مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان خواست در زمینه ایجاد باغات در جنگل های استان از تجربیات مناطق موفق کشور استفاده کنند و ادامه داد: باید برنامه ریزی ها و اقدامات این سازمان و دیگر مسئولان به سمت و سوی کنترل فرسایش خاک، استفاده از آب باران و تغییر الگوی کشت از زراعت به باغداری باشد.
استاندار ایلام خواستار ایجاد یک کارگروه تخصصی در راستای کشت باغات دیم در اراضی شیب دار شد و تاکید کرد: استانداری ایلام آمادگی دارد برای راه اندازی و موفقیت این طرح به سازمان جهاد کشاورزی کمک و یارانه های لازم را در این زمینه اختصاص دهد.
سلیمانی دشتکی خواستار ارائه آمار و اطلاعات دقیق و شفاف در این زمینه شد و گفت: ایجاد یک انقلاب در زمینه استفاده از آب باران در راستای کشت باغات در اراضی شیب دار ضروری است و سازمان جهاد باید برنامه ریزی های دقیق را در این زمینه اعمال کند.
وی اضافه کرد: سمت و سوی این برنامه ها باید به گونه ای باشد که در سال های آینده به جای کشت گندم و جو، شاهد رونق باغات در اراضی استان باشیم.
در این نشست مسائل و مشکلات یک واحد پرواربندی ۲۵ رأسی و یک واحد پرواربندی ۴۵ رأسی بررسی و گزارش اجرای مصوبات پیشین ستاد اقتصاد مقاومتی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، اداره کل میراث فرهنگی و سازمان حفاظت از محیط زیست استان ایلام قرائت شد./ ایرنا