مهران به مناطق آزاد تجاری و صنعتی پیوست

سلام امینی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: امروز نمایندگان مجلس به بررسی لایحه پیشنهادی ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری و صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی پرداختند که پس از رای گیری نمایندگان با ۱۲۷ رای موافق، ۵۱ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر با کلیات […]

سلام امینی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: امروز نمایندگان مجلس به بررسی لایحه پیشنهادی ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری و صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی پرداختند که پس از رای گیری نمایندگان با ۱۲۷ رای موافق، ۵۱ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر با کلیات لایحه موافقت کردند.
وی افزود: براساس این لایحه و در صورت تصویب نهایی در استان های گلستان (اینچه برون)، ایلام (مهران)، اردبیل (اردبیل)، سیستان و بلوچستان(سیستان)، کردستان (بانه-مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر (بوشهر)، کرمانشاه (قصرشیرین) منطقه آزاد تجاری – صنعتی ایجاد می شود.
امینی تاکید کرد: پس از این مرحله نمایندگان مجلس جزییات لایحه مورد نظر را مورد بررسی قرارد داده و نکته نظرات خود را در این مورد لحاظ خواهد کرد.
وی یادآور شد: تلاش های دامنه داری در سال های اخیر برای جلب نظر نمایندگان مجلس به منظور موافقت آنان با پیوستن مهران به مناطق آزاد صورت گرفت که خوشبختانه امروز این رایزنی ها و تلاش های مجموعه نمایندگان استان ، استاندار و سایر مدیران اجرایی نتیجه داد.
امینی تاکید کرد: تصویب کلیات راه را برای ایجاد منطقه آزاد در مهران هموار کرده و اصل موضوع نیز در این مورد موافقت نمایندگان ملت با کلیات آن بوده است.
وی ابراز امیدواری کرد استان ایلام در سایه تصویب منطقه آزاد تجاری مهران بیش از پیش در مسیر پیشرفت و توسعه بویژه از نظر مراودات تجاری و بازرگانی قرار گیرد.
مهران در ۸۵ کیلومتری ایلام حدود ۲۰۰ کیلومتر با عراق مرز دارد و سالانه حدود ۲ میلیارد دلار کالای ایرانی از این مرز وارد این کشور می شود./ایرنا