همایش “خیر ماندگار” در استان ایلام برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپهرروز و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور گفت: هدف هلال‌احمر اتصال حلقه توانمندان به نیازمندان است که این امر مهم‌ترین شاخص و بهترین انگیزه برای داوطلبین هلال احمر در کشور بشمار می رود. وی در ادامه از کمک […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سپهرروز و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور گفت: هدف هلال‌احمر اتصال حلقه توانمندان به نیازمندان است که این امر مهم‌ترین شاخص و بهترین انگیزه برای داوطلبین هلال احمر در کشور بشمار می رود.
وی در ادامه از کمک ۶۴ میلیارد تومانی هموطنان به مردم زلزله زده کرمانشاه در سال گذشته خبر داد و گفت: خوشبختانه در حوادث و پیشامدهای مختلف و کمک به حادثه دیدگان همواره مردم در کنار هلال احمر به خوبی وظایف خود را انجام داد و همواره در این راستا موفق بوده اند.
حبیب درگاهی تصریح کرد: به دنبال خشکسالی‌ در مناطق مختلف کشور از جمله استان سیستان و بلوچستان کمپین طرح نذر آب به صورت ملی انجام شده است.
وی در ادامه وضعیت زندگی مردم روستای گاودول چرداول از توابع ایلام را تاسف بار دانست و گفت: متاسفانه این روستا محرومتر از مناطق استان سیستان و بلوچستان است به طوری که خانوار ها از نبود دستشویی رنج می برند که رفع این امر مهم توجه مسئولان استانی و کشوری را می طلبد.
وی خاطرنشان کرد: با هدف ارتقای سلامت جسمی و روانی و رشد و شکوفایی روستاییان به زودی طرح کاروان سلامت و طرح سبد های حمایتی و برای همه روستاییان محروم گاودول ایلام اجرا می شود.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور تاکید کرد: هلال احمر همواره در مسیر مقابله با آسیب های طبیعی و غیر طبیعی بسیار موفق عمل کرده و از نهادهای ارزشمند در مجامع بین المللی محسوب می شود.
معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام با بیان اینکه نیروهای هلال احمر تداعی کننده امنیت و آرامش به مردم هستند گفت: اعتماد مردم به هلال احمر حاصل یکصد سال خدمت خالصانه این نهاد به اقشار مختلف جامعه است.
محمد نوذری افزود: با توجه به اینکه کشور همواره ابستن حوادث طبیعی بوده این سازمان در کنار مردم وظایف خود را به خوبی انجام داده است.
وی اظهار داشت: رادمنشی، جوانمردی و خیراندیشی در تاریخ هزار ساله ایران وجود داشته و نقش جمعیت هلال احمر در پیشگیری و آموزش چگونگی مقابله با حوادث غیر مترقبه در جامعه بسیار حائز اهمیت است.
وی، گفت: جمعیت هلال احمر در حوزه های اجتماعی نیز فعالیت‌های بسیار خوبی انجام‌شده که کاهش آسیب‌های اجتماعی را در سطح استان در پی داشته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان نیز گفت: تحقق هدف هلال احمر خدمات داوطلبان به مردم نیازمند است.
عارفی در ادامه زحمات و تلاش های کارکنان و امدادگران این نهاد در زمینه امدادرسانی و ارائه خدمات مناسب به مردم استان تشکر و قدردانی کرد.
در پایان این مراسم از خیرین ماندگار سطح استان با اهدای لوح تقدیر شد.