بانوی ایلامی منزلش را وقف اطعام فقرا کرد

حجت الاسلام مرتضی عزیزی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این وقف شامل یک واحد مسکونی به مساحت ۸۱ متر مربع است که توسط واقف خیراندیش خانم افتخار آباد با نیت اطعام ۶۰ فقیر در ماه صورت گرفته است. وی مجموع وقف های ثبت شده در استان ایلام را بیش از ۶۰۰ موردعنوان […]

حجت الاسلام مرتضی عزیزی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این وقف شامل یک واحد مسکونی به مساحت ۸۱ متر مربع است که توسط واقف خیراندیش خانم افتخار آباد با نیت اطعام ۶۰ فقیر در ماه صورت گرفته است.
وی مجموع وقف های ثبت شده در استان ایلام را بیش از ۶۰۰ موردعنوان کرد و گفت: در سال جاری ۱۵ وقف جدید با نیت مسجد و حسینیه، دارالقرآن، خیرات و مبرات، خانه عالم و امور عام المنفعه و اطعام فقرا انجام شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام اضافه کرد: وقف برای ساخت مسجد و حسینیه در این استان بسیار رواج دارد ولی وقف با نیت های مختلفی اعم از تامین هزینه درمان بیماران نیازمند، تهیه جهیزیه، تامین مخارج تحصیل، روضه خوانی و عزاداری برای اهل بیت(ع) در استان نیازمند فرهنگ سازی است.
حجت الاسلام عزیزی با ذکر اینکه ترویج فرهنگ وقف و افزایش موقوفات نقش مهمی در کاهش مشکلات اقتصادی جامعه دارد، افزود: استان ایلام بیش از یک هزار مکان وقفی دارد که بیشتر آنها مساجد و حسینیه هستند./ایرنا