صدور مجوز بی نام روند سرمایه گذاری را شتاب می بخشد

حیدر نعمتی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به اینکه سرمایه گذاری برای اجرای طرح های کوچک، متوسط یا بزرگ به دلیل بروکراسی اداری زمانبر و حتی هزینه بر می شود، استاندار ایلام به صدور مجوز بی نام پس از شناسایی طرح های اولویت دار تاکید کرد که این اقدام […]

حیدر نعمتی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به اینکه سرمایه گذاری برای اجرای طرح های کوچک، متوسط یا بزرگ به دلیل بروکراسی اداری زمانبر و حتی هزینه بر می شود، استاندار ایلام به صدور مجوز بی نام پس از شناسایی طرح های اولویت دار تاکید کرد که این اقدام نقش مهمی در تسهیل روند سرمایه گذاری و کاهش زمان اجرای طرح ها دارد.
وی ادامه داد: به منظور تسریع در فرآیند سرمایه گذاری با توجه به تجارب موفق دیگر استانها صدور مجوز بی نام برای طرح های اولویت دار شناسایی و معرفی شده از سوی دستگاه ها در بخش های مختلف اقتصادی مورد تاکید است.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استاندار ایلام افزود: به همین منظور باید فرصت های سرمایه گذاری به تفکیک شهرستان ها شناسایی و معرفی شود و سرمایه گذاران بومی در اولویت واگذاری این قبیل مجوزهای بی نام قرار گیرند.
نعمتی گفت: با توجه به تاکید استاندار و پیگیری این دفتر متاسفانه دستگاه ها تنها به اعلام عنوان پروژه ها اکتفا کرده اند در حالی که صدور مجوز برای طرح ها باید دارای خلاصه مطالعه طرح، جدول مالی، امکان سنجی و … باشد.
وی اضافه کرد: دستگاه های تخصصی صادر کننده مجوز برای پروژه های قابل سرمایه گذاری کوچک و متوسط باید مجوز بی نام مشروط صادر و استعلامات لازم در زمینه تعیین مکان دقیق، یو تی ام طرح ، مجوز آب، برق و گاز و … را به طور دقیق بررسی و لحاظ کنند تا برای سرمایه گذار مشکلی به وجود نیاید.
وی ادامه داد: دستگاه ها می توانند هزینه استعلامات خود را پس از واگذاری طرح از متقاضی دریافت کنند که این اقدام در هر صورت به نفع سرمایه گذار است زیرا علاوه بر کاهش زمانبری صدور مجوزها و گیر و دار بروکراسی اداری از صرف بسیاری از هزینه ها جلوگیری می شود./ایرنا