بانک کشاورزی ایلام رتبه نخست جشنواره شهید رجائی را کسب کرد

بانک کشاورزی به عنوان یک بانک تخصصی، بخش کشاورزی است و هدف اصلی آن توسعه ای است. وی افزود: یکی از مهمترین مؤلفه‌های پیشرفت و توسعه در هر کشوری بحث نظام مالی و سرمایه گذاری است و در کشور هم بانک کشاورزی نقش بسیار مهمی را در تأمین منابع مالی بخش کشاورزی به عنوان اصلی […]

بانک کشاورزی به عنوان یک بانک تخصصی، بخش کشاورزی است و هدف اصلی آن توسعه ای است.
وی افزود: یکی از مهمترین مؤلفه‌های پیشرفت و توسعه در هر کشوری بحث نظام مالی و سرمایه گذاری است و در کشور هم بانک کشاورزی نقش بسیار مهمی را در تأمین منابع مالی بخش کشاورزی به عنوان اصلی ترین تامین کننده منابع مالی است.
مدیر شعب بانک کشاورزی استان ایلام اضافه کرد: در بحث شاخص‌های توسعه‌ای در استان رتبه دوم دستگاه های اجرایی استان را کسب نمودیم.
وی تاکید کرد: بانک کشاورزی در واقع بازوی اقتصادی دولت بوده و به همین منظوراین بانک سهم اثرگذاری را در کمک به توسعه بخش کشاورزی داشته است.
حیدرنژادیان اشتغال رایکی از مهمترین دغدغه های سیاستگذاران در کشور و استان عنوان کرد وخاطر نشان ساخت: پیروی از سیاست های مهم کشور از جمله کمک به اشتغال کشور، اقتصاد مقاومتی و…از سوی مدیریت امور شعب بانک کشاورزی استان ایلام مورد توجه بوده وخواهدبود .
ایشان تصریح کرد: از مجموع ۹۰ میلیارد تومان اعتباری که به استان تخصیص داده شده ۵۴ میلیارد تومان آن سهم شعب بانک کشاورزی استان ایلام بوده که خوشبختانه با تلاش و زحمات همکاران چه در ستاد و چه در شعب با حمایت استاندار محترم و معاونت اقتصادی توانستیم ان رابه صورت صد در صد جذب کنیم.
وی ادامه داد: دریافت رتبه برتر در جشنواره شهید رجائی و بحث اشتغال روستایی که یکی از مهمترین موضوعات مورد توجه است ؛توانستیم وفقیت های بودکه توانستیم به آن دست پیدا کنیم.
حیدر نژادیان تاکید کرد: ۵۱ طرح با مبلغی بالغ بر ۲۱۲ میلیارد ریال در قالب اقتصاد مقاومتی تامین مالی گردیده ، همچنین در راستای راه‌اندازی طرح‌های راکد و … اقدام شده و در بین فعالین سیستم بانکی رتبه اول استان را به خود اختصاص داده‌ایم.
وی عنوان کرد : در حوزه فعالین بانکی معتقدیم صدای کردار رساتر از صدای گفتار است.
حیدر نژادیان اضافه کرد: در این راستا نیز مدیریت امور شعب بانک کشاورزی استان ایلام در راستای پرداختن به اقتصاد مقاومتی و مباحث مربوط به توسعه رتبه نخست جشنواره شهید رجایی را از این حیث به دست آورده است.
این مسؤول اضافه کرد: در راستای موفقیت‌های بانک کشاورزی جا دارد از همه افرادی که به این بانک کمک کرده تقدیر و تشکر نمایم همچنین در این بین وظیفه خود می‌دانم از مهندس قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام، دکتر ایوب درویشی معاون امور اقتصادی استاندار ایلام و سایر معاونین ایشان، ائمه جمعه و جماعات، فرمانداران، ریاست سازمان جهاد کشاورزی و به ویژه همکارانم در شعب استان و نیروهای ستادی صمیمانه قدردانی نماییم.
مدیر شعب بانک کشاورزی استان ایلام درادامه افزود: کل مطالبات سیستم بانکی استان ایلام هفت هزار میلیارد ریال است و سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال این مطالبات مربوط به بانک کشاورزی استان است و در بحث پرداختن به اشتغال جوانان، بانک کشاورزی در سال ۹۶ و پنج ماهه اول سالجاری ۳۲۹۵هزار فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ ۴۰۵ میلیارد ریال پرداخت کرده است و بانک کشاورزی استان رتبه دوم در پرداخت تسهیلات ازدواج را کسب نموده است.
این مسئول خاطر نشان ساخت: حدود ۵۴ درصد کل مطالبات سیستم بانکی در استان ایلام شامل ۱۸ بانکی که آمار آنها در دبیرخانه وجود دارد مربوط به بانک کشاورزی بوده و ۴۶ درصد مابقی مربوط به دیگر بانک‌های استان ایلام است.
مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان ایلام گفت: کمک های بخش کشاورزی در بحث اثر گذاری روی زندگی مردم اعمال تبصره ۳۵ که ۱۱ هزار و ۱۰۰ پرونده تعیین تکلیف کرده ایم و معادل مبلغ ۴۷۵ میلیارد ریال کمک های دولت برای بخشودگی خسارت دیدگان خشکسالی انجام گرفته است و تمام مزارع خسارت دیده مورد ارزیابی قرار گرفته است و لیست خسارت به هر مزرعه حساب شده است و ۱۱ میلیارد غرامت در بخشهای مختلف پرداخت شده و مابقی نیز واریز می شود و این آمار مؤید این است که بانک کشاورزی استان نهایت تعامل را با فعالین بخش معمول داشته است.
این مسئول خاطر نشان ساخت: در بحث پرداخت تسهیلات ، صندوق توسعه ملی و پرداخت تسهیلات به حوزه های عشایری اقدامات مهمی انجام گرفته است و در حوزه های ماموریت هآی اجتماعی، اربعین، بحث پرداختن به حوزه های زنان در قالب گروه های خود یار زنان روستایی، بانک کشاورزی به صورت گروهی به آنها تسهیلات پرداخت کرده است و در این حوزه ۸ میلیارد ریال به گروه های خودیار پرداخت شده است و در سال جاری نیز۶ میلیارد ریال به جامعه زنان روستائی کمک شده است.
حیدرنژادیان تاکید کرد: ساخت مدرسه هشت کلاسه پاکل گراب به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان ،تشویق ورزشکاران، کمک های فرهنگی به جشن عاطفه ها، گرامیداشت بحث اربعین و در حوزه تقویت بانکداری اسلامی، تقویت بانکداری الکترونیک با نصب ۵۵ دستگاه خود پرداز و صدور حدود ۲۸ تا ۱۰۰ هزار فقره کارت جدید در سال جاری در راستای حمایت از بانکداری اسلامی تلاشهای زیادی انجام گرفته است.
ایشان اضافه کرد: در بین سیستم بانکی استان رتبه دوم را در بخش سهم از بازار مالی استان را به خود اختصاص داده‌ایم .
وی در پایان عنوان نمود: به هیچ وجه برای دریافت مطالبات از مردم فشاری بر آنها وارد نشده است و با هم استانی های عزیز مدارا شده و آنها را درک کرده‌ایم.