۲۳۰ متر حفاری تونل دوم راه کربلا پایان یافت

علی اصغر کاظمی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار اظهار داشت: عملیات بهسازی محورهای گوناگون ایلام بویژه مسیر ایلام – مهران برای دسترسی راحت و ایمن به مرز تا پیش از آغاز آیین اربعین حسینی با پیشرفت فیزیکی مناسب در بخش های مختلف در دست اجراست. وی افزود: هم اکنون پیمانکاران قطعات مختلف به […]

علی اصغر کاظمی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار اظهار داشت: عملیات بهسازی محورهای گوناگون ایلام بویژه مسیر ایلام – مهران برای دسترسی راحت و ایمن به مرز تا پیش از آغاز آیین اربعین حسینی با پیشرفت فیزیکی مناسب در بخش های مختلف در دست اجراست.
وی افزود: هم اکنون پیمانکاران قطعات مختلف به صورت شبانه روزی در تلاش هستند تا بخش زیادی از این مسیر را قبل از ایام اربعین تکمیل کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام تاکید کرد: از مجموع ۱۲۰ کیلومتر مسیر جاده ایلام – مهران تاکنون بیش از ۸۵ کیلومتر از این محور تکمیل و چهارخطه شده و زیر بار ترافیک رفته است.
کاظمی یادآور شد: عملیات چهارخطه کردن قطعه اول (مهدی آباد تا ماربره) که شامل حفاری تونل و ترانشه برداری به طول ۱۱ کیلومتر است با جدیت در حال انجام است که تلاش می شود تا قبل از اربعین امسال پنج کیلومتر از این مسیر زیر بار ترافیک رود.
وی در خصوص وضعیت حفاری تونل دوم راه کربلا گفت: این تونل به طول ۷۰۰ متر به صورت موازی با تونل قبلی در راستای چهارخطه شدن محور ایلام – مهران (محور اربعین) با پیشرفت مناسب در حال حفاری بوده و تاکنون بیش از ۲۳۰ متر از این مسیر حفاری شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام اضافه کرد: قطعه دوم از محور ماربره تا جندالله نیز دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی است که با تلاش شبانه روزی تیم کاری در این محور پیش بینی می شود تا قبل از اربعین امسال ۷۰ درصد از این محور تکمیل و زیر بار ترافیک رود.
کاظمی ادامه داد: قطعه سوم نیز که شامل هشت کیلومتر بهسازی در این مسیر بوده هم اکنون با پیشرفت فیزیکی نزدیک به مناسب توسط قرارگاه خاتم انبیاء در دست اقدام است.
در حال حاضر ۱۱۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۷۷۰ کیلومتر راه روستایی در استان ایلام زیر بار ترافیک است./ایرنا