خانواده ها امروز به تزریق روحیه امید نیاز دارند

زهرا همتی در همایش گرامیداشت روز خانواده در محل این اداره کل افزود: تلاش برای ایجاد محیطی توام با شور و شوق در خانواده ها نیاز جدی بوده که باید از سوی پدر و مادر در هر محیط خانوادگی به عنوان یک ضرورت مد نظر قرار گیرد. وی با تبریک روز خانواده و تکریم بازنشستگان […]

زهرا همتی در همایش گرامیداشت روز خانواده در محل این اداره کل افزود: تلاش برای ایجاد محیطی توام با شور و شوق در خانواده ها نیاز جدی بوده که باید از سوی پدر و مادر در هر محیط خانوادگی به عنوان یک ضرورت مد نظر قرار گیرد.
وی با تبریک روز خانواده و تکریم بازنشستگان ادامه داد: وجود آسیب های اجتماعی در هر جامعه از خانواده ها شکل گرفته و بر عکس این مساله هم وجود دارد.
وی اضافه کرد: چنانچه بخواهیم جامعه ای سالم داشته باشیم باید به سلامت خانواده ها بپردازیم و در این زمینه آگاه سازی آنها از طریق ارایه آموزش ها ضروری است.
مدیر کل بهزیستی ایلام با اشاره به حمایت این اداره کل از پنج هزار زن سرپرست خانوار در استان گفت: این افراد بیش از ۱۱ هزار نفر را سرپرستی می کنند.
وی طلاق، فوت و از کار افتادگی همسر را از علل سرپرست خانوار شدن زنان مددجوی زیر پوشش برشمرد و گفت: از این شمار تاکنون ۲ هزار نفر زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند.
وی با تاکید بر حفظ سالم بودن فضای خانواده ها گفت: در تمام دنیا این مساله مورد اهمیت قرار دارد ولی در کشور ایران به دلیل تاکید دین مبین اسلام ساختار خانواده ها به سلامت اجتماعی ویژه نیاز دارد.
به گفته همتی، چنانچه برای حفظ درست ساختار خانواده هر کدام از اعضا رسالت خود را بدرستی انجام دهند شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه خواهیم بود.
مدیر کل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور نیز در این آیین با بیان اینکه رویکرد تمامی خدمات این سازمان با محور خانواده است، گفت: خانواده ها باید مهارت گفتگوی بون قضاوت را کسب و برای تقویت روابط صمیمی تلاش کنند.
فریبا درخشان نیا افزود: از طرفی دولت و حکومت هم باید شرایطی را فراهم کند که خانواده ها در محیطی آرام قرار گرفته و زندگی کنند.
وی حمایت اجتماعی، توانمندسازی و سلامت اجتماعی را سه راهبرد این سازمان برشمرد.
مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری ایلام نیز در این آیین ساماندهی و رفع آسیبهای اجتماعی در جامعه را نیازمند آگاهی خانواده ها دانست.
مریم شادیوند افزود: امروزه متاسفانه روند آسیبهای اجتماعی شتاب گرفته که باید با ارایه راهکارهای علمی و برخورد منطقی آنها را از بین برد.
یکی از اساتید دانشگاه نیز در این آیین داشتن مسئولیت پذیری، احترام، اعتماد و ارتباط درست را چهار مولفه لازم برای داشتن زندگی موفق برشمرد.
شهرام مامی زاده با تاکید بر اینکه نباید در خانواده ها نگاه جنسیتی حاکم باشد گفت: با توجه به وجود آسیبهای اجتماعی در جامعه باید با نگاه منطقی تر به دنبال کسب آموزش برای موفقیت در زندگی باشیم.
در پایان این آیین که با اجرای موسیقی و برنامه های شاد همراه بود از سه نفر از زنان سرپرست خانوار موفق و چهار تن از بازنشستگان اداره کل بهزیستی ایلام تقدیر شد./ ایرنا