۷۴ میلیون لیتر بنزین در ایلام مصرف شد

علی اصغر چاغروندی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: سال گذشته ۶۸ میلیون لیتر بنزین (پنج ماهه) در جایگاه های سوخت استان مصرف شد که این میزان در سال جاری با ۷۴ میلیون لیتر ۹ درصد افزایش را نشان می دهد. به گفته وی این میزان افزایش مصرف در مدت یاد شده مربوط […]

علی اصغر چاغروندی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: سال گذشته ۶۸ میلیون لیتر بنزین (پنج ماهه) در جایگاه های سوخت استان مصرف شد که این میزان در سال جاری با ۷۴ میلیون لیتر ۹ درصد افزایش را نشان می دهد.
به گفته وی این میزان افزایش مصرف در مدت یاد شده مربوط به ایام تعطیلات تابستان و مسافرت هایی این فصل است که با درصد رشد مصرف در سراسر کشور همخوانی دارد.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایلام با اشاره به اینکه در نیمه دوم سال مصرف بنزین در استان پایین خواهد آمد، یادآور شد: بطور قطع با توجه به اتمام تعطیلات و آغاز فصل سرما و کاهش نقل و انتقالات مسافرت ها کاهش پیدا می کند این رشد مصرف خود را به صورت کاهشی نشان خواهد داد.
به گفته چاغروندی مصرف سایر فرآورده های نفتی از جمله نفت سفید، گاز مایع و نفت – گاز نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ کاهش چشمگیری داشته است.
۶۳ جایگاه عرضه سوخت شامل ۴۴ باب جایگاه عرضه فرآورده سوختی بنزین، گازوییل و ۱۹ باب جایگاه CNG تک منظوره و ۲ منظوره در استان ایلام فعال است./ایرنا