۱۱ میلیارد ریال اعتبار به پروژه های عشایری ایوان اختصاص یافت

مجتبی احمدی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این اعتبار که از سوی کمیته برنامه ریزی شهرستان تصویب و تخصیص یافته در زمینه احداث پل تعل و گیلانه اختصاص یافته که موافقت نامه آن امضا و در حال انجام است. وی با بیان اینکه ۹۴۷ خانوار عشایری در این شهرستان سکونت دارند، اظهار […]

مجتبی احمدی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این اعتبار که از سوی کمیته برنامه ریزی شهرستان تصویب و تخصیص یافته در زمینه احداث پل تعل و گیلانه اختصاص یافته که موافقت نامه آن امضا و در حال انجام است.
وی با بیان اینکه ۹۴۷ خانوار عشایری در این شهرستان سکونت دارند، اظهار داشت: تسهیلات اشتغالزایی به ۱۵۰ طرح ثبت شده مربوط به امور عشایری ایوان در سامانه کارا با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال توسط بانک کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید به عنوان بانک های عامل پرداخت شد.
وی افزود: تاکنون ۲ میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی، تعمیر و نگهداری راه های عشایری و احداث راه جدید توه سیه به طول چهار کیلومتر این شهرستان هزینه شده است.
احمدی از پوشش بیمه اجتماعی یک هزار و ۵۷۳ نفر از عشایر این شهرستان خبر داد و گفت: در راستای ارائه خدمات پشتیبانی به عشایر کوچرو، آبرسانی سیار توسط سه دستگاه تانکر سیار انجام می شود و علاوه بر آبرسانی توسط تانکرها آبرسانی ثابت نیز از محل یک حلقه چاه آب که در دور اول دولت تدبیر و امید با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته و اکنون آب شرب عشایر از محل این چاه بارگیری می شود.
وی با بیان اینکه شهرستان ایوان دارای ۶ هزار و ۴۰۲ نفر جمعیت در قالب ۲ طایفه و یک ایل است، افزود: این جمعیت دارای ۱۳۹ هزار دام سبک و ۴۶۲ کیلومتر راه عشایری هستند که سالیانه با استفاده از لودور و گریدر نسبت به تعمیر و نگهداری مسیر تردد آنان با اختصاص اعتبار از طرف دولت اقدام می شود.
به گزارش ایرنا، عشایر منطقه ایوان ۹۴۷ خانوار با شش هزار و ۴۰۲ نفر جمعیت هستند که بیش از ۱۳۹ هزار راس دام سبک همراه دارند و سالانه ۳۰ درصد گوشت مورد نیاز استان ایلام را تامین می کنند./ایرنا