گل قیچی برگردان «رونالدو» قوانین فیزیک را نقض کرد

فدراسیون بین المللی (فیفا) امروز (شنبه) در ادامه این گزارش نوشت: کهکشانی ها در دیدار دور رفت مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان فصل گذشته اروپا شروعی بی نقص داشتند و در حالی که تنها سه دقیقه از آغاز بازی گذشته بود با گل رونالدو از میزبان خود پیش افتادند. با این حال، این پایان کار […]

فدراسیون بین المللی (فیفا) امروز (شنبه) در ادامه این گزارش نوشت: کهکشانی ها در دیدار دور رفت مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان فصل گذشته اروپا شروعی بی نقص داشتند و در حالی که تنها سه دقیقه از آغاز بازی گذشته بود با گل رونالدو از میزبان خود پیش افتادند.
با این حال، این پایان کار نبود و در حالی که عقربه های ساعت داور میدان، دقیقه ۶۴ را نشان می داد، ستاره پرتغالی سابق سفیدپوشان با قیچی برگردانی استثنایی، شاهکار خود را به رخ حاضران در ورزشگاه کشید.
رونالدو در حالی که به ارسال مواجی که به سمت او در حرکت بود خیره شده بود، خود را برای ملاقاتی برنامه ریزی شده با آن روبه رو کرد و در حالتی معلق بین زمین و آسمان توپ را برای دومین بار با تور دروازه یوونتوس آشنا کرد.
رونالدو در هنگام نواختن این ضربه به اندازه ای از سطح زمین ارتفاع داشت که حتی از «ماتیا د شیلیو» مدافع ۱۸۲ سانتی متری یووه که خود برای دفع توپ به هوا پریده بود نیز، بلند تر دیده می شد و تقریبا از فاصله خیلی دور به جسمی رها شده و معلق بین چمن و هوای تورین می ماند؛ معجزه رونالدو تکمیل شد و « بوفون» مقهور هنرنمایی فوق ستاره پرتغالی تنها فاصله توپ بین پای معلق رونالدو تا تور دروازه خود را نظاره گر شد.
گل رونالدو به قدری تاثیر گذار بود که حتی هواداران یوونتوس که برای حمایت از تیم محبوبشان، جهنم سوزانی برای رئالی ها ساخته بودند هم نتوانستند در برابر ظرافت های نهفته در این شاهکار فوتبالی مقاومت کنند و پا به پای هواداران متعصب رئال، در حالتی ایستاده خالق این اثر هنری را تشویق کردند.
کریستیانو رونالدو در پایان این بازی در خصوص این گل اظهار داشت: بودن در تورین، بازی کردن مقابل یووه، تیمی که بازیکنان فوق العاده ای در آن حضور دارند و تشویق شدن از سوی هواداران این تیم لحظه ای استثنایی و خاص است؛ یوونتوس باشگاهی است که از زمان کودکی آن را دوست داشتم و واکنش هواداران تا ابد در یاد و خاطر من باقی خواهد ماند.
«زین الدین زیدان» سرمربی موفق و وقت کهکشانی ها در آن زمان با لبخندی روی لب که شاید نشانه ای از یادآوری و مقایسه قیچی برگردان خود در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۲ در گلاسکو با شاهکار شاگردش بود؛ در مورد آن گفت: از طرف کریستیانو تقدیم به شما؛ او کارهایی می کند که فقط از عهده او بر می آید، فکر می کنم به جرات می توانیم بگوییم که گل رونالدو یکی از بهترین گل های تاریخ فوتبال است اگرچه به پای گل من نمی رسد./ایرنا