برنامه های فرهنگی سه ساله برای ایلام تدوین می شود

سید عباس صالحی در بدو ورود به ایلام در جمع خبرنگاران افزود: این برنامه ها در قالب تفاهم نامه ای با استانداری منعقد و برای آن ها ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است. وی ادامه داد: این تفاهم نامه شامل اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و همچنین تقویت زیرساخت های فرهنگی این […]

سید عباس صالحی در بدو ورود به ایلام در جمع خبرنگاران افزود: این برنامه ها در قالب تفاهم نامه ای با استانداری منعقد و برای آن ها ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: این تفاهم نامه شامل اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و همچنین تقویت زیرساخت های فرهنگی این استان است که ساخت سینما هم در آن پیش بیتی شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص عدالت فرهنگی گفت: نگاه کل دولت تدبیر و امید و به تبع این وزارتخانه برقراری عدالت فرهنگی در سراسر کشور و توزیع مناسب اعتبارهای استانی است.
صالحی یادآور شد: وزارت ارشاد با این نگاه بودجه استان ها را سال جاری تصویب و ۳۰ تا ۵۰ درصد منابع را به استان ها اختصاص داده است.
وی اضافه کرد: امسال از مجموع ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار این وزارتخانه بین بین چهار هزار تا پنج هزار میلیارد ریال آن برای استان ها پیش بینی شده است.
وی ابراز امیدواری کرد با این رویکرد نگاه به استانها متمرکز تر و فاصله هایی که وجود دارد به مرور زمان کمتر شود.