دو هزار میلیارد تومان تسهیلات به بازنشستگان پرداخت می شود

محمدرضا افشار در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ما افزود: این تسهیلات در ۱۲ مرحله به ۴۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری پرداخت می شود و مدت بازپرداخت وام ضروری ۳۶ ماهه است. وی ادامه داد: ثبت نام اینترنتی وام ضروری پنج میلیون تومانی بازنشستگان کشوری، از اول شهریور همزمان با هفته دولت به […]

محمدرضا افشار در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ما افزود: این تسهیلات در ۱۲ مرحله به ۴۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری پرداخت می شود و مدت بازپرداخت وام ضروری ۳۶ ماهه است.
وی ادامه داد: ثبت نام اینترنتی وام ضروری پنج میلیون تومانی بازنشستگان کشوری، از اول شهریور همزمان با هفته دولت به مدت یک ماه (تا ۳۱ شهریور) در سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir آغاز شده است که در صورت افزایش تعداد متقاضیان نسبت به تعداد تسهیلات ارائه شده، پرداخت وام به صورت قرعه کشی انجام خواهد شد.
سخنگوی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: تاکنون ۱۹۷ هزار و ۹۹۳ نفر از بازنشستگان و موظفان صندوق بازنشستگی کشوری، درخواست خود را در این سامانه ثبت کرده اند.
افشار اعلام کرد: بر اساس گزارش شرکت طراحی و مهندسی وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری، از این تعداد بیشترین آمار ثبت درخواست وام ضروری، مربوط به استان های تهران با ۳۱ هزار و ۱۰۹ نفر، فارس با ۱۵ هزار و ۳۷۵ نفر، اصفهان با ۱۴ هزار و ۳۸۳ نفر، خراسان رضوی با ۱۳ هزار و ۹۵۳ نفر و گیلان با ۱۱ هزار و ۵۹۱ نفر است.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری اضافه کرد: استان های خراسان شمالی با هزار و ۴۱۵ نفر، قم با هزار و ۷۰۷ نفر، هرمزگان با هزار و ۷۹۵ نفر، چهار محال و بختیاری با هزار و ۹۴۶ نفر و ایلام با ۲ هزار و ۸۳ نفر کمترین آمار ثبت نام وام ضروری را به خود اختصاص دادند.
میزان وام ضروری بازنشستگان از شهریور ماه امسال از چهار میلیون تومان به پنج میلیون تومان افزایش خواهد یافت.
صندوق بازنشستگی کشور دومین بنگاه بزرگ کشوری است که یک میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته را تحت پوشش دارد و ۵۶ درصد از این افراد، بازنشسته آموزش و پرورش هستند./ایرنا