عملیات والفجر ۶ از فردا شب در ایلام شبیه سازی می شود

سردار عبدالله موسی بیگی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: شبیه سازی عملیات والفجر ۶ شامل بخش هایی چون آتش و حرکت، تک به مواضع دشمن، پشتیبانی، فرماندهی عملیات و ادوات، حرکت نیروهای پیاده و آتش و انفجار است. وی افزود: شبیه سازی این عملیات توسط گردان های رزمی […]

سردار عبدالله موسی بیگی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: شبیه سازی عملیات والفجر ۶ شامل بخش هایی چون آتش و حرکت، تک به مواضع دشمن، پشتیبانی، فرماندهی عملیات و ادوات، حرکت نیروهای پیاده و آتش و انفجار است.
وی افزود: شبیه سازی این عملیات توسط گردان های رزمی و پشتیبانی سپاه استان ایلام برگزار می شود و در این عملیات وقایع و رویدادهای واقعی و اصلی حدث شده در آن به نمایش گذاشته می شود.
موسی بیگی تاکید کرد: شبیه سازی این عملیات با توجه به انفجار و آتش با رعایت اصول ایمنی برگزار می شود و اقشار علاقمند می توانند در شب های چهارشنبه وپنجشنبه از ساعت ۲۰ تا ۲۲ برای تماشای این برنامه به پارک جنگلی چغاسبز مراجعه کنند.
وی در خصوص انتخاب عملیات ها برای شبیه سازی هم یادآور شد: شبیه سازی عملیات های مختلف ابلاغی و انتخابی از سوی مرکز هستند وهمه استان ها در هفته گرامیداشت دفاع مقدس یک عملیات را بازسازی می کنند.
وی هدف از بازسازی عملیات های جنگ تحمیلی را هدف ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و رشادت و مجاهدت ایثارگران و رزمندگان ایرانی در مقابل متجاوزان بعثی برشمرد و گفت: باید نسل جدید به صورت ملموس و عینی با وقایع و رویدادهای جنگ آشنا شوند.
تاکنون عملیات های نصر پنج و هشت، فتح المبین و والفجر پنج در استان ایلام شبیه سازی شده است و محل وقوع عملیات های نصر پنج و هشت در منطقه جنگی کردستان و دو عملیات دیگر نیز در استان ایلام بوده است.
عملیات والفجر ۶ نیز سال ۶۲ در منطقه عملیاتی چیلات دهلران از توابع استان ایلام اجرا شد./ایرنا