۹ هزار دانش آموز چرداولی سال تحصیلی را آغاز کردند

زنگ بازگشائی مدارس همزمان با سراسر کشور با حضور امام جمعه و فرماندار چرداول، جمعی از مدیران و خانواده های معظم شهدا در مدرسه حضرت خدیجه کبری( س) به صدا در آمد. فرماندار چرداول در این آئین گفت: مدارس اساس توسعه کشور هستند و باید زمینه پرورش فکری، اخلاقی و علمی دانش آموزان در مدارس […]

زنگ بازگشائی مدارس همزمان با سراسر کشور با حضور امام جمعه و فرماندار چرداول، جمعی از مدیران و خانواده های معظم شهدا در مدرسه حضرت خدیجه کبری( س) به صدا در آمد.
فرماندار چرداول در این آئین گفت: مدارس اساس توسعه کشور هستند و باید زمینه پرورش فکری، اخلاقی و علمی دانش آموزان در مدارس فراهم شود.
مراد یگانه افزود: مدرسه اساس همه چیز است و از تربیت علمی تا پرورش فکری و اخلاقی دانش آموزان باید در آن گنجانده شود و فضایی سرشار از امید و نشاط را برای دانش آموزان فراهم کنیم.
وی تاکید کرد: مدرسه باید محیط توسعه کشور باشد و اگر نظام آموزش و پرورش در انجام وظایف خود موفق باشد، در آینده مشکلی نخواهیم داشت.
یگانه خاطرنشان کرد: در راستای تحقق اهداف آموزش و پرورش مشکلاتی وجود دارد که باید مورد تحقیق و بررسی کارشناسان قرار گیرد تا بتوانیم با تربیت نخبگان و بالفعل کردن توانایی آنان در توسعه همه جانبه کشور گام های بهتر و اساسی تر برداریم.
فرماندار چرداول اضافه کرد: دانش آموزان امانت والدین در مدارس هستند و معلمان علاوه بر علم آموزی باید به خوبی دانش آموزان را تربیت و آموزه های دینی را به دقت برای آنها تبیین و روشن کنند.
مدیر آموزش و پرورش چرداول نیز در این برنامه گفت: شرایط و امکانات مناسب برای تحصیل دانش آموزان شهرستان در ۹۴ فضای آموزشی فراهم شده و امکان تحصیل برای همه در تمام مناطق روستایی و شهری مهیا است.
اکبر زمانی ادامه داد: قبل از آغاز سال تحصیلی ۱۶ فضای آموزشی با مشارکت بسیج تعمیر و مرمت شده اند و با توجه به فرسوده بودن بعضی از ساختمان های مدارس ۳۰ درصد فضاهای آموزشی به مرمت و بازسازی نیاز ضروری دارند.
وی یادآور شد: در سال تحصیلی جدید چهار هزار و ۵۵۱ دانش آموز پسر و چهار هزار و ۶۴۵ دانش آموز دختر در مقاطع مختلف تحصیلی با یک هزار دبیر مجرب پشت میزهای تعلیم و تربیت می نشینند.
زمانی همچنین از اشتغال به تحصیل ۶۰۰ دانش آموز ابتدایی و ۵۷۰ نفر نوآموز در سال ۹۷ خبر داد.
مدیر آموزش و پرورش چرداول اضافه کرد: ۵۶۰ کلاس درس پذیرای دانش آموزان شهرستان در مقاطع ابتدایی، راهنمایی، متوسطه اول و دوم خواهند بود.
شهرستان چرداول به مرکزیت شهر سرابله در ۳۰ کیلومتری ایلام قرار دارد./ایرنا