۱۶ هزار و ۸۸۳ ایثارگر از مزایای طرح پایش سلامت بهره مند شدند

طاهرجعفرزاده در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام اظهار داشت: در این طرح پزشکان عمومی با مراجعه به منزل افراد متقاضی که به هر علت توان حضور در این مرکز را نداشته اند در منازل خود مورد ویزیت قرار گرفته اند و در شهرستان مهران نیز به صورت آزمایشی ویزیت قلب برای ایثارگران انجام […]

طاهرجعفرزاده در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام اظهار داشت: در این طرح پزشکان عمومی با مراجعه به منزل افراد متقاضی که به هر علت توان حضور در این مرکز را نداشته اند در منازل خود مورد ویزیت قرار گرفته اند و در شهرستان مهران نیز به صورت آزمایشی ویزیت قلب برای ایثارگران انجام می گیرد.
وی افزود: در سال گذشته ۱۲ هزار و ۹۸۳ نفر و در شش ماهه نخست سال جاری نیز سه هزار و ۹۰۰ نفر از جامعه ایثارگری در خانه های خود از ویزیت رایگان پزشک عمومی بهره مند شده اند و برای اجرای این طرح ۱۴ پزشک عمومی به کارگیری شده اند.
جعفرزاده یادآور شد: عمده فعالیت های موسسه در زمینه درمانی و توانبخشی است و در همین راستا نیز درمانگاه تخصصی این مرکز در نیمه دوم سال به بهره برداری می رسد که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مقرر شده ۱۰ نفر پزشک متخصص در این درمانگاه آماده به خدمت شوند.
وی گفت: این درمانگاه تخصصی در بخش هایی چون قلب، داخلی، مغز و اعصاب، اکو به مراجعه کنندگان ارائه خدمت می کند و در این درمانگاه تجهیزات نوین و پیشرفته پزشکی بکارگیری و مراکز بینایی و شنوایی سنجی و سمعک نیز راه اندازی شده است.
وی اظهار داشت: در حوزه درمان و توانبحشی خدماتی نظیر هیدروتراپی، فیزیوتراپی و کاردرمانی برای جانبازان و والدین شهدا انجام می گیرد و بکارگیری متخصصان در این حوزه ها موجب بهبود وضعیت سلامت جسمانی متقاضیان به ویژه جانبازان ضایعه نخاعی شده است.
جعفرزاده گفت: در شش ماهه نخست امسال ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از جامعه ایثارگری استان ایلام در بخش های فیزیوتراپی، کاردرمانی و هیدروتراپی در مرکز توانبخشی و درمانی موسسه ایثارگران استان ایلام خدمات دریافت کرده اند.
وی تاکید کرد: خدمات درمانی و توانبخشی برای جامعه ایثارگری رایگان است اما سایر عموم مردم بر اساس تعرفه های مشخص شده دولتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی با مراجعه به این مرکز از خدمات آن استفاده کنند.
وی از همه خانواده های ایثارگران خواست برای خدمات تخصصی درمانی و توانبخشی به جای رفتن به دیگر مراکز مشابه با مراجعه به موسسه توانبخشی ، فرهنگی و ورزشی ایثارگران استان به صورت رایگان و اختصاصی از خدمات این مرکز بهر مند شوند.
وی در حوزه ورزش نیز اظهار داشت: مجموعه ورزشی موسسه ایثارگران استان ایلام با دارا بودن بخش های مختلف استخر، بدنسازی، آمادگی جسمانی، تیراندازی، و … در نوبت صبح ویژه خانم ها و در عصر نیز مختص آقایان است.
به گفته جعفرزاده حوزه ورزش و امکانات مجهز ورزشی این موسسه برای خانواده های ایثارگران رایگان بوده اما برای دیگر عموم مردم نیز تعرفه های استفاده از این مجموعه ورزشی پایین تر از سایر نقاط مشابه است.
وی یادآور شد: در سال گذشته ۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر و سال جاری ۱۶ هزار و ۷۰۰ نفر از ایثارگران و خانواده های آنها از امکانات ورزشی این مرکز استفاده کردند و پارسال ۱۴۶ هزار نفراز عموم مردم به مجتمع ورزشی این موسسه مراجعه و از خدامات آن استفاده کردند.
وی از اجرای طرح محسنین برای جانبازان ۷۰ درصد به اولویت جانبازان ضایعه نخاعی از امروز خبر و توضیح داد: در این طرح جانبازان مشمول و خانواده های آنها به مدت سه روز به استان های دارای اقامتگاه همچون کردستان، مشهد و مازندران مسافرت اردویی تفریحی خواهند داشت.
جعفرزاده به احداث آمفی تئاتر و موزه شهدای این موسسه اشاره کرد و افزود: تاکنون برای احداث آمفی تئاتر و موزه شهدا ۶ میلیارد ریال هزینه شده و با رایزنی با مسئولان استان ایلام ۱۰ میلیارد ریال دیگر جذب اعتبار شده و در حال رایزنی و مکاتبه با سازمان بنیادشهید و امور ایثارگران و موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی کشور برای تخصیص ۱۰ میلیارد ریال دیگر برای تکمیل این مجموعه فرهنگی هستیم.
به گزارش ایرنا، موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار در سال ۹۳ از اداره کل بنیادشهید وامور ایثارگران منفک شد و به صورت مستقل و به صورت هیات مدیره و زیر نظراین اداره کل به فعالیت می پردازد./ایرنا