خانه هنرمندان ایلام افتتاح شد

شهردار ایلام در این آئین اظهار داشت: از ابتدای تاریخ، هنر نقشی اساسی در زندگی انسان ها داشته و حیات مدنی با این مقوله بزرگ و مهم عجین شده است. طالب صادقیان افزود: استان ایلام از نظر منابع و شرایط اقلیمی ممتار است اما هنوز آن گونه که باید از این ظرفیت‌ها بهره نبرده‌ایم. وی […]

شهردار ایلام در این آئین اظهار داشت: از ابتدای تاریخ، هنر نقشی اساسی در زندگی انسان ها داشته و حیات مدنی با این مقوله بزرگ و مهم عجین شده است.
طالب صادقیان افزود: استان ایلام از نظر منابع و شرایط اقلیمی ممتار است اما هنوز آن گونه که باید از این ظرفیت‌ها بهره نبرده‌ایم.
وی تاکید کرد: متاسفانه چهره‌ شهر ایلام غمناک است و زیرساخت‌ها و از جمله زیرساخت‌های فرهنگی آن در حد یک شهر معمول نیست و در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی جای کار زیادی وجود دارد و در برخی پارامترها از جمله سرانه‌ سبز با استانداردهای ملی و بین‌المللی فاصله داریم.
شهردار ایلام با تاکید بر اینکه شهر ابعاد مختلفی دارد و همه باید در ساختن شهر کمک کنند، گفت: بی ‌تفاوتی هر شهروند می ‌تواند به مشکلات شهر بیافزاید و یک ایده‌ حتی پیش پا افتاده می‌تواند به ارتقاء شهر کمک کند.
شهردار ایلام خانه هنرمندان را مکانی مناسب جهت ارتباط مستقیم و تعامل مردم با هنرمندان حوزه های مختلف هنری دانست و تصریح کرد: به منظور ادای دین به این قشر برآن شدیم تا با افتتاح این مکان گامی هرچند کوچک برای هنرمندان که می توانند نقش مهمی در توسعه و زیباسازی شهر داشته باشند برداریم.
صادقیان ابراز امیدواری کرد افتتاح خانه هنرمندان هم به زدودن غمناکی شهر کمک کند و هم بتواند زمینه فعالیت و ایده‌ پردازی هنرمندان را در ساختن شهری بانشاط فراهم کند./ایرنا