اتصال ۳ بقعه متبرکه ایلام به فیبر نوری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماناسپهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، حجت‌الاسلام مرتضی عزیزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام بابیان این مطلب، اظهار کرد: روز گذشته نشستی با حضور مدیرعامل مخابرات استان، مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان، نماینده فرمانداری مهران، نماینده اداره کل […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماناسپهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، حجت‌الاسلام مرتضی عزیزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام بابیان این مطلب، اظهار کرد: روز گذشته نشستی با حضور مدیرعامل مخابرات استان، مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان، نماینده فرمانداری مهران، نماینده اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و شهرداری مهران به همین منظور تشکیل شد.
وی، افزود: در این نشست مقرر شد که در راستای پیاده‌سازی بستر مناسب فیبر نوری در شهر مهران پیگیری‌های لازم صورت گیرد که در ایام اربعین حسینی برای ارائه خدمات مناسب به زوار حسینی مورداستفاده قرار گیرد و در این زمینه نیز اتصال سه بقعه متبرکه در دستور کار قرار گرفت.
حجت‌الاسلام عزیزی، گفت: مقرر شد که امامزاده علی صالح (ع) و امامزاده سید حسن (ع) شهر مهران و قدمگاه ابراهیم قتال در مسیر تردد زوار حسینی به‌زودی به شبکه فیبر نوری متصل شوند گه در این راستا مخابرات استان ۵ کیلومتر شبکه فیبر نوری را احداث خواهد کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، یادآور شد: هدف از راه‌اندازی شبکه فیبر نوری در بقاع متبرکه ایجاد بستر مخابراتی و ارتباطی مناسب در راستای ارائه خدمات اینترنت، اینترانت و تلفن در بقاع متبرکه و همچنین امکان پوشش زنده مراسمات برگزارشده در این بقاع و پخش از شبکه استانی است.
وی، بیان کرد: بااتصال بقاع متبرکه به شبکه فیبر نور امکان ایجاد استودیو در راستای پخش زنده مراسمات و اذان به‌صورت مستقیم از این بقاع متبرکه به‌ویژه صحن مطهر امامزاده علی صالح (ع) فراهم می‌شود.
عزیزی، خاطرنشان کرد: همچنین این امر موجب راه‌اندازی سامانه اتوماسیون اداری و سامانه جامع موقوفات بقاع متبرکه می‌شود و بستر مناسب برای ارائه خدمات به زوار بقاع متبرکه و زوار حسینی را فراهم می‌کند.