هزینه بیمه دانش آموزی افزایش ندارد

اسفندیار رستم زاد در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: مبلغ سرانه بیمه حوادث برای هر دانش آموز این استان امسال با نرخ ۷۵ هزار ریال پارسال خواهد بود. وی ادامه داد: دستورالعمل بیمه حوادث دانش آموزی (بیمه معلم) به کلیه ۱۴ منطقه آموزشی استان ابلاغ و اولیا دانش آموزان اعم از مدارس دولتی […]

اسفندیار رستم زاد در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: مبلغ سرانه بیمه حوادث برای هر دانش آموز این استان امسال با نرخ ۷۵ هزار ریال پارسال خواهد بود.
وی ادامه داد: دستورالعمل بیمه حوادث دانش آموزی (بیمه معلم) به کلیه ۱۴ منطقه آموزشی استان ابلاغ و اولیا دانش آموزان اعم از مدارس دولتی و غیر دولتی ملزم به پرداخت این حق بیمه برای فرزندان خود خواهند بود.
وی اضافه کرد: هیچ مدرسه ای حق دریافت بیشتر از مبلغ تعیین شده بیمه حوادث از اولیا دانش آموزان نداشته و در صورت دریافت بیشتر از ۷۵ هزار ریال باید مابقی آن به دانش آموزان عودت داده شود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: بر اساس این بیمه چنانچه در محیط مدرسه دانش آموز دچار حادثه شود برابر مدارک پزشکی و از طریق کارگروه تخصصی هزینه درمانی حادثه به دانش آموز پرداخت می شود.
وی از اولیا مدارس استان خواست تا مطابق بخشنامه ارسالی از سوی این اداره کل هزینه بیمه حوادث را از دانش آموزان دریافت کنند.
حدود ۹۴ هزار دانش آموز در استان ایلام در سال تحصیلی جاری در مقاطع مختلف به تحصیل اشتغال دارند./ایرنا